Facebook Pixel "Πέρασε η καλύτερη ομάδα"
| 2014-08-08 00:20:00

"Πέρασε η καλύτερη ομάδα"

Απογοητευμένος ήταν ο προπονητής της Μάιντς, Κάσπερ Χιούλμαντ, στη συνέντευξη Τύπου ενώ παραδέχτηκε ότι ο Αστέρας προκρίθηκε δίκαια

"Είμαστε απογοητευμένοι, στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλοί, καταφέραμε και πετύχαμε γκολ, στο 2ο μέρος είχαμε 1-2 ευκαιρίες στην αρχή αλλά στα τελευταία 20 λεπτά δείξαμε κουρασμένοι και δεν τα καταφέραμε, αμυνθήκαμε άσχημα. Παίξαμε χωρίς έλεγχο της μπάλας στο τέλος, ήμασταν πολύ νευρικοί.

Ο Αστέρας ήταν καλός και στα 2 ματς, είχαμε ευκαιρίες να καθαρίσουμε το ματς αλλά δεν τα καταφέραμε. Ο Αστέρας είναι καλή ομάδα και με πάθος.

Συνολικά χάσαμε 3-2 άρα προκρίθηκε δίκαια ο Αστέρας.

Οι παίκτες μου έχασαν την αυτοπεποίθησή τους, όμως έχω ζήσει τέτοιες στιγμές και πρέπει να βρούμε τις λύσεις να προχωρήσουμε. Δεν περίμενα τέτοια αντίδραση από τους φιλάθλους μας.

Θεωρώ ότι έγινε χέρι από τον παίκτη του Αστέρα στο 2ο γκολ.

Το ποδόσφαιρο είναι ένα παιχνίδι, οι καλές ομάδες φαίνονται από το πως διαχειρίζονται τέτοιες καταστάσεις κι εγώ εξακολουθώ να έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου."

Πηγή: arcadia-sports.gr