Facebook Pixel ΑΕΚ-Κέρκυρα 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)
| 2012-10-06 19:02:00

ΑΕΚ-Κέρκυρα 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Μιχάλης Παυλής ισοφαρίζει για την ΑΕΚ στο 75'. Η Κέρκυρα είχε προηγηθεί με γκολ του Τάσου Βενέτη στο 30'! Παρακολουθείστε ζωντανά, λεπτό προς λεπτό, την εξέλιξη του αγώνα στο ΟΑΚΑ.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ.

90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις.

87' Κεφαλιά του Φουρτάδο, μαζεύει ο Αναστασόπουλος.

86' Κεφαλιά του Παυλή άουτ.

83' -Τρίτη αλλαγή για την Κέρκυρα: Έξω ο Γιάντσης, μέσα ο Κρητικος.

83' Κίτρινη στον Κορδέρο.

75' Γκολ για την ΑΕΚ: Φουρτάδο και Αναστασόπουλος διεκδίκησαν την μπάλα, αυτή κατέληξε στον Παυλή και αυτός με σουτ στην κενή εστία ισοφάρισε!

73' Κομπίνα για κλάμματα από Λαγό και Κατίδη. Ο Λαγός σε μακρινή εκτέλεση φάουλ πέρασε πάνω από την μπάλα και ο Κατίδης σούταρε στα περιστέρια. Πολύ δουλεμένη η ΑΕΚ...

73' Κίτρινη στον Αναστασόπουλο.

70' Κίτρινη στον Ηλιάδη.

68' -Δεύτερη αλλαγή για την Κέρκυρα: Ο Τσοκάνης αντί του Βασιλόγιαννη.

66' -Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Παυλής στη θέση του Αρκούδα. Ο Κοντοές πηγαίνει στο δεξί άκρο της άμυνας, ο λαγός παίρνει θέση στο αριστερό...

63' Ο Μπάρκογλου βγήκε στην πλάτη της άμυνας, βγήκε απέναντι από τον Αραμπατζή, αλλά ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ μπλόκαρε το σουτ του παίκτη της Κέρκυρας.

59' -Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Γροντής αντί του Ρίκκα.

58' Δυνατό μακρινό σουτ του Λαγού, απέκρουσε ο Αναστασόπουλος.

56' Κεφαλιά του Κοντοέ στο δεύτερο δοκάρι, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Λαγού, η μπάλα πέρασε άουτ.

53' Κίτρινη στον Καραλή.

51' Ευκαιρία για την ΑΕΚ αλλά ο Φουρτάδο ήταν οφσάιντ.

48' Κίτρινη στον Βενέτη

47' Σουτ του Κορδέρο, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό της Κέρκυρας και ο Αναστασόπουλος την μπλόκαρε.

46' Έναρξη δευτέρου μέρους.

-Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Κορδέρο αντί του Μπουγαΐδη. Ο Γιάγκο οπισθοχωρεί στα στόπερ.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου

45' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

43' Κίτρινη στον Κουτρουμπή.

32' Κίτρινη στον Γιάντση.

30' Γκολ για την Κέρκυρα: Εκτέλεση φάουλ με γέμισμα από μακριά, ο Βενέτης πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αραμπατζή!

25' -Πρώτη αλλαγή για την Κέρκυρα: Ο Χαμπλ έξω, μέσα ο Σταμόγιαννος.

17' Δοκάρι για την ΑΕΚ: Ωραία κεφαλιά από τον Κατίδη, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι, αφού προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι του Αναστασόπουλου και απομακρύνθηκε.

14' Ωραία στιγμή για την ΑΕΚ με τον Λαγό. Ο αρχηγός της έκανε το 1-2 με τον Παπαδημητρίου μπήκε στην περιοχή της Κέρκυρας αλλά το πλασέ του υπό πιεση κατέληξε για λίγο άουτ.

7' Πρώτο σουτ στον αγώνα, από τον Κατίδη, μπλόκαρε ο Αναστασόπουλος.

1' Έναρξη αγώνα

ΑΕΚ (Παπαδόπουλος): Αραμπατζής, Αρκούδας, Κοντοές, Μπουγαΐδης, Κουτρουμπής, Γιάγκο, Ρίκκα, Κατίδης, Λαγός, Παπαδημητρίου, Φουρτάδο

Κέρκυρα (Μάντζιος): Αναστασόπουλος, Βενέτης, Καραλής, Ηλιάδης, Μπάρκογλου, Μοντέιρο, Τσουμάνης, Γιάντσης, Χαμπλ, Ζουμπουλάκης, Βασιλόγιαννης.