Facebook Pixel Ιρλανδία – Ελλάδα: 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)
Life
| 2012-11-15 00:40:00

Ιρλανδία – Ελλάδα: 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Με ένα υπέροχο σουτ του Χολέμπας στο 29', με το δεξί έξω από την περιοχή, η Ελλάδα άνοιξε το σκορ στο φιλικό ματς με την Ιρλανδία. Η εξέλιξη του ματς από τον sportdog.

90+4' Τέλος της αναμέτρησης

89' Γυρίζει ωραία ο Σαλπιγγίδης για τον Αθανασιάδη
εντός περιοχής, δεν προλαβαίνει όμως ο νεαρός επιθετικός...

85' Κίτρινη κάρτα στον Φορτούνη

82' Αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Σπυρόπουλος πέρασε στην θέση του Σταφυλίδη

70' Πιέζουν στα τελευταία λεπτά οι Ιρλανδοί

60' Αλλαγές για την Ελλάδα. Οι Μανιάτης και Βύντρα πέρασαν στην θέση των Νίνη και Τοροσίδη.

54' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ταχτσίδη, η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια...

48' Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τους Ιρλανδούς με δύο σουτ. Το πρώτο του ΜακΚάρθι θα αποκρουστεί από τον Καρνέζη ενώ το δεύτερο του Ντόιλ θα διωχτεί με την συμβολή του Παπασταθόπουλου.

46' Αλλαγές για την Ελλάδα. Οι Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης και Φορτούνης μπαίνουν αντί των Μήτρογλου, Σαμαρά και Χολέμπας.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Ένταση μεταξύ των παικτών, με τον Τζιόλη να... αρπάζεται με τον Ο' Οσέι.

46' Ευκαιρία για την Ιρλανδία. Ο Μπρέιντι επιχειρεί με δυνατό σουτ να σκοράρει, όμως ο Καρνέζης διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

43' Ένταση στο παιχνίδι. Ο Κλαρκ κάνει ένα πολύ σκληρό τάκλιν στο Χολέμπας και το ματς παίρνει... φωτιά. Ο Παπαδόπουλος τρέχει και του ζητάει το λόγο με τον διαιτητή να ηρεμεί την κατάσταση. Ο Ιρλανδός είδε κίτρινη κάρτα.

37' Κίτρινη κάρτα στον Λονγκ

36' Ευκαιρία για την Ελλάδα. Πολύ καλό σουτ του Μήτρογλου, η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ.

33' Αλλαγή για την Ιρλανδία. Ο Γουίλαν δίνει την θέση του στον Άντριους

29' Γκολ για την Ελλάδα! Μετά από πάσες έξω από την περιοχή, ο Σαμαράς δίνει στον Χολέμπας και αυτός αφού κάνει μία... περιστροφή, σουτάρει και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1! Υπέροχο γκολ για τον άσο του Ολυμπιακού.

24
' Εξαιρετική σέντρα Τοροσίδη με τον Ο' Σέι να διώχνει με κεφαλιά λίγο πριν "τσιμπήσει" την μπάλα με το κεφάλι ο Μήτρογλου από πολύ καλή θέση.

23' Καλή ευκαιρία για την Ελλάδα. Ωραίο σουτ του Νίνη, διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο πορτιέρο των γηπεδούχων

20' Ο Σαμαράς... τράκαρε με τον Ο' Σέι και σκίστηκε στο πρόσωπο, με αποτέλεσμα να γεμίσει αίματα.

18' Ένα σουτ των Ιρλανδών από τον ΜακΚλιν θα βρει κόντρα και θα καταλήξει στα χέρια του Καρνέζη.

10' Καλή ευκαιρία για την Ιρλανδία. Μετά από σέντρα από δεξιά, ο Κοξ πήρε την κεφαλιά από πολύ κοντά, όμως έστειλε την μπάλα άουτ.

08' Εμφανώς καλύτεροι οι Ιρλανδοί. Δεν μπορεί να κυκλοφορήσει την μπάλα η Εθνική.

1' Φωνάζουν για πέναλτι οι Ιρλανδοί, καθώς ο Σταφυλίδης έκανε χέρι μέσα στην περιοχή.

1' Έναρξη της αναμέτρησης