Facebook Pixel Θέλεις δεν θέλεις, δεν Χάνει ο Εργοτέλης!
| 2013-12-18 17:56:00

Θέλεις δεν θέλεις, δεν Χάνει ο Εργοτέλης!

Φοβερό παιχνίδι έγινε στο Παγκρήτιο, όπου Εργοτέλης και Απόλλωνας αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2! Οι Κρητικοί προηγήθηκαν, αλλά η Ελαφρά Ταξιαρχία ισοφάρισε και πήρε το προβάδισμα. Ωστόσο, ο Πελέ επανέφερε την ισορροπία...

Το πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ καλό από πλευράς θεάματος, με πολλά γκολ, σασπένς και εναλλαγές στο σκορ. Ο Εργοτέλης προηγήθηκε στο 16' με τον Βερπακόφσκις να βρίσκει τον Μπαντιμπανγκά και ο τελευταίος κοντινό πλασέ να κάνει το 1-0. Η αντίδραση του Απόλλωνα ήταν άμεση. Μετα από 2 λεπτά, ο Άλβαρες εκτέλεσε φάουλ, ο Μεχία 'εδιωξε λανθασμένα, με αποτέλεσμα ο Πετρόπουλος να πάρει το ριμπάουντ και να φέρει το ματς στα ίσια (1-1).

Στη συνέχεια οι δύο ομάδες έχασαν αρκετές ευκαιρίες και στο 43' ο Πετρογκόλ έδωσε το προβάδισμα στην Ελαφρά Ταξιαρχία. Ωστόσο ο Εργοτέλης κατάφερε με τη λήξη του ημιχρόνου να επαναφέρει την ισορροπία στο ματς με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πελέ, ο οποίος έγραψε το 2-2.

Στο δεύτερο μέρος, οι δύο ομάδες έβγαλαν καλές ευκαιρίες, αλλά καμία δεν μετουσιώθηκε σε γκολ. Έτσι παρέμεινε το 2-2 ως τελικό σκορ.

Έτσι οι δύο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις.

Εργοτέλης(Πετράκης): Αθανασίου, Τζανακάκης, Πίτσος, Γιοβάνοβιτς, Μεχία, Καρντόζο, Βερπακόφσκις, Μπουχαλάκης, Πελέ, Μπαντιμπαγκά, Διαμαντάκος

Απόλλων(Σάντσες): Τζόρβας, Χατζηζήσης, Δεληζήσης, Κανακούδης, Κόρμπος, Παντελιάδης, Πετρόπουλος, Αλβάρεζ, Μίνγκας, Φαρινόλα, Τσοκάνης