Facebook Pixel Mε την... αύρα του Γκαρσία!
| 2014-01-19 20:11:00

Mε την... αύρα του Γκαρσία!

Ο Πάμπλο Γκαρσία έκανε το ντεμπούτο του με την Ξάνθη και η ομάδα του Μάουερ, που βρέθηκε πίσω με 2-0 στο Παγκρήτιο, κατάφερε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων να πάρει την ισοπαλία από τον Εργοτέλη (2-2)!

Κανείς δεν περίμενε στον Εργοτέλη το εντυπωσιακό ξεκίνημα που έκανε η ομάδα κόντρα στην Ξάνθη, με τα δύο γρήγορα γκολ του Αναστασάκου στο 10΄ και στο 18'! Οι Κρητικοί με το 2-0 έμοιαζε να είχαν εύκολο έργο για το «τρίποντο», όμως η ομάδα του Μάουερ είχε τα ψυχικά αποθέματα να αντιδράσει.

Στο 23΄ ο Σολάρι με κοντινή προβολή μείωσε σε 2-1, όπου ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου και την Ακριτική ομάδα να ξαναμπαίνει στο ματς.

O Γκαρσία έκανε το ντεμπούτο του με την φανέλα της Ξάνθης, παιρνόντας στο ματς αντί του Βασιλακάκη. Οι φιλοξενούμενοι πίεζαν και κατάφεραν στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων να φτάσουν στο γκολ της ισοφάρισης με την κεφαλιά του Γούτα.