Πλατανιάς - Καλλονή: 7-0

90' +3 Τέλος της αναμέτρησης

85' Γκολ για την Καλλονή. Μετά από ωραία συνεργασία, ο Βλαχοδήμος με σουτ εντός περιοχής γράφει το 7-0

73' Γκολ για τον Πλατανιά! Ο Ινκούμ κάνει την σέντρα, ο Τόρες παίρνει την κεφαλιά - πάσα και ο Γουνδουλάκης από κοντά κάνει το 6-0.

69' Γκολ για τον Πλατανιά! Ο Τετέ εκτελεί απευθείας το φάουλ έξω από την περιοχή και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 5-0. «Άγαλμα» ο Σιδεράκης

68' Κόκκινη κάρτα για την Καλλονή. Ο Ζος ανατρέπει καθαρά τον Βλαχοδήμο που έφευγε σε τετ α τετ και βλέπει την κόκκινη κάρτα

62' Γκολ για τον Πλατανιά! Ο Κατάι κάνει κάτι σαν... σέντρα - σουτ, ο τερματοφύλακας της Καλλονής μπερδεύεται και η μπάλα στα δίχτυα για το 4-0!

54' Χαμένο πέναλτι για τον Πλατανιά! Ο Κεϊτά ανατράπηκε μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής έδωσε αμέσως πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Περόνε, ο οποίος όμως σημάδεψε το δοκάρι.

49' Γκολάρα για τον Πλατανιά! Ο Ινικούμ κάνει την μακρινή σέντρα, ο Βλαχοδήμος κοντρολάρει εξαιρετικά, ντριπλάρει, σουτάρει και γκοοοολ. Υπέροχο τέρμα και 0-3!

44' Γκολ για τον Πλατανιά! Σέντρα του Κατάι, λάθος κεφαλιά του Αναστασιάδη και η μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 0-2

43'
Ωραία ενέργεια του Κατάι και καλό σουτ, διώχνει με τα πόδια ο Σιδεράκης

37' Γκολ για τον Πλατανιά! Ο Κατάι κινήθηκε ωραία μέσα στην περιοχή, την κατάλληλη στιγμή έκανε το γύρισμα και ο επερχόμενος Βλαχοδήμος σε κενή εστία έγραψε το 1-0

16': Κεφαλιά από τον Τόρες, η μπάλα περνά άουτ

3': Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Δημήτρη, η μπάλα βρήκε το δεξί δοκάρι

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Οι συνθέσεις
Πλατανιάς: Γιωργαλίδης, Φαϊσκα, Ινκούμ, Δημήτρης, Γιαχία, Αγκιλέρα, Τετέ, Βλαχοδήμος, Κάταϊ, Μπέλιτς, Τόρες.

Καλλονή: Σιδεράκης, Χωριανόπουλος, Γιορέντε, Αλβες, Αναστασιάδης, Ποντάμι, Γιονάν Γκαρσία, Κεϊτά, Λεοζίνιο, Ζος, Περόνε

Πανιώνιος - Λεβαδειακός: 4-2

90+4' Τέλος της αναμέτρησης

86' Γκολ για τον Λεβαδειακό. Ο Βούκσεβιτς (ντεμπούτο) κινήθηκε ωραία μέσα στην περιοχή, γύρισε στον Γιάντση και αυτός από κοντά έγραψε το 4-2

75' Γκολ για τον Λεβαδειακό. Ο Ροζέριο Μάρτινς με σουτ έξω από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 4-1

74' Γκολ για τον Πανιώνιο. Με σουτ από το σημείο του πέναλτι ο Κολοβός γράφει το 4-0.

56' Γκολ για τον Πανιώνιο! Ο Κούρος ταλαιπωρεί πάλι την άμυνα του Λεβαδειακού, στρώνει στον Κολοβό, ο οποίος αμαρκάριστος από πολύ κοντά κάνει το 3-0!

55' Γκολ για τον Πανιώνιο! Ο Ντούνης γυρίζει εξαιρετικά μέσα στον περιοχή στον Μητρόπουλο και αυτός από κοντά κάνει το 2-0!

40' Μοναδική ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Ορτέγκα φεύγει στην πλάτη της άμυνας, ντριπλάρει και τον Ανέστη, όμως χάνει το κοντρόλ και δεν προλαβαίνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα...

25' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με τον Μάντζιο να μην βρίσκει δίχτυα με κοντινή κεφαλιά.

24' Γκολ για τον Πανιώνιο. Ο Κούρος βγάζει την σέντρα από αριστερά, η άμυνα δεν διώχνει σωστά και η μπάλα στρώνεται στον Κούρντι. Αυτός επιχειρεί ένα σουτ, όμως είναι πολύ κακό και καταλήγει... ασίστ στον αμαρκάριστο Αραβίδη, ο οποίος από κοντά κάνει το 1-0.

23' Καλή ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Λάσνικ εκτελεί απευθείας το φάουλ έξω από την περιοχή, πετάγεται και διώχνει με γροθιές ο Στρατηλάτης

16' Ωραίο σουτ του Κολοβού στην κίνηση, η μπάλα φεύγει αρκετά μέτρα έξω

1' Έναρξη του ματς

Οι συνθέσεις:

Πανιώνιος: Ανέστης, Κούρντι, Αυλωνίτης, Κούρος, Κολοβός, Λάζνικ, Παντίδος, Μητρόπουλος, Ντούνης, Λαμπρόπουλος και Αραβίδης.

Λεβαδειακός: Στρατηλάτης, Μουλόπουλος, Κώτσιος, Χαραλάμπους, Ιντζίδης, Πετράτσι, Μάρτινς, Βαρέλα, Μάντζιος, Ορτέγκα, Μιλοσάβλιεβ.

Αστέρας Τρίπολης - Εργοτέλης: 2-3

90' Γκολ για τον Εργοτέλη. Ο Διαμαντάκος εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και κάνει το 2-3

89' Πεναλτι για τον Εργοτέλη. Ο Διαμαντάκος κάνει το σουτ, η μπάλα κόβεται, όμως ο Ιμπραϊμ πάει δυνατά στην κόντρα, πέφτει στο έδαφος και ο διαιτητής δίνει πέναλτι.

71' Κόκκινη κάρτα για τον Εργοτέλη. Ο Ρομάνο βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα..

68' Γκολ για τον Αστέρα! Ο Ντε Μπλάσις μπήκε από δεξιά και έκανε τη σέντρα και ο Χουάνμα με κοντινή προβολή, ισοφάρισε σε 2-2

66' Γκολ για τον Εργοτέλγη! Ο Χαντί φεύγει ωραία στην αντεπίθεση, το πρώτο σουτ από κοντά το αποκρούει ο Στοίκοβιτς, όμως το δεύτερο καταλήγει στα δίχτυα για το 1-2

47' Γκολ για τον Αστέρα Τρίπολης! Μετά από εκτέλεση κόρνερ και λάθος διώξιμο του Στοίκοβιτς, ο Μουνάθο «γεμίζει» στην περιοχή και ο Σανκαρέ με κεφαλιά από κοντά κάνει το 1-1

33' Γκολ για τον Εργοτέλη! Ο Ιμπραήμ μπήκε με ωραία κίνηση από δεξιά, έκανε την σέντρα και ο Μονακέλο με πλασέ, έκανε το 0-1, κόντρα στη ροή του αγώνα.

18': Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Λούι έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Βάλντο έκανε την κεφαλιά, αλλά ο Στοΐκοβιτς έδιωξε με υπερένταση.

15' Κακό παιχνίδι μέχρι στιγμής στην Τρίπολη, με τους γηπεδούχους να είναι ελαφρώς καλύτεροι.

5' Ο Χουάνμα με ωραίο πλασέ εντός περιοχής, σημαδεύει το δοκάρι

Αστέρας Τρίπολης: Μπαντής, Λούι, Γκόιαν, Σανκαρέ, Κυριακόπουλος, Κουρμπέλης, Βάλντο, Χουάνμα, Ντε Μπλάσις, Μουνάφο, Καράσκο

Εργοτέλης: Στοΐκοβιτς, Τζανακάκης, Σαρρής, Αντελέγιε, Πίτσος, Ιμπραΐμ, Καρντόσο, Ρομάνο, Μπουχαλάκης, Χαντί, Μονακέλο.