Άρης - Εργοτέλης: 0-2

90'+1': Ευκαιρία για τον Αρη, με τον Τριανταφυλλάκο να σουτάρει από κοντά και τον Αθανασίου να μπλοκάρει.

87' Κόκκινη κάρτα στον Στόικοβιτς, ο οποίος βγήκε εκτός περιοχής και σταμάτησε την μπάλλα με τα χέρια τη στιγμή που προσπάθησε να τον περάσει ο Μανιάς.

73'  Σύγκρουση κεφάλι με κεφάλι στον αέρα μεταξύ Τάτου και Μπουχαλάκη. Αμφότεροι σηκώθηκαν, αν και φάνηκε πως το χτύπημα ήταν πολύ δυνατό!

70': Ο Καρντόζο κάνει φάουλ στον Μανιά αλλά τραυματίζεται στο γόνατο και αποχωρεί κουτσαίνοντας.

65': Μακρινό σουτ του Τριανταφυλλάκου, εύκολο έργο για τον Στοϊκοβιτς.

61': Κάθετη μπαλιά προς τον Διαμαντάκο, ο Διούδης βγαίνει στα όρια της περιοχής του και τον μαρκάρει, ακόμα και εκτός περιοχής, με τον επιθετικό του Εργοτέλη να σουτάρει από μακριά, στέλνοντας την μπάλα άουτ.

47' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη. Μετά από γύρισμα από δεξιά, ο Μπακασέτας δεν μπορεί να σκοράρει από το... μισό μέτρο με προβολή!

46' Δύο αλλαγές για τον Άρη. Καραγκούνης αντί Γιαννίτση και Τριανταφυλλάκος αντί Οικονομόπουλου.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με έντονη γιούχα από την εξέδρα...

36' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Τετ α τετ του Διαμαντάκου, αποκρούει και πάλι ο Διούδης!

33': Αστοχη κοντινή κεφαλιά του Μανιά

30' Γκολ για τον Εργοτέλη! Μετά από νέο λάθος στην άμυνα του Άρη, ο Διαμαντάκος από κοντά και ολομόναχος στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2

28' Γκολ για τον Εργοτέλη! Μετά από συνεχόμενα λάθη στην άμυνα του Άρη, ο Σαρρής με δυνατό σουτ από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

22': Μακρινό σουτ του Μπακασέτα, η μπάλα άουτ.

9' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Διαμαντάκος βγαίνει τετ α τετ, όμως ο Διούδης αποκρούει!

7' Κίτρινη κάρτα ο Μπουχαλάκης

1' Έναρξη της αναμέτρησης

* Ο Άρης αν δεν νικήσει σήμερα, μετά και τα τρίποντα των Πλατανιά και Βέροια, πέφτει και μαθηματικά...

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Αρης: Διούδης, Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος, Τάτος, Μπακασέτας, Καμινιώτης, Βαγγέλη, Μανιάς, Βλάχος, Μπουγαΐδης, Τσιάρας

Στον πάγκο του Άρη κάθονται οι Γουναρίδης, Καραγκούνης, Σουνάς, Τριανταφυλλάκος, Αγγελούδης, Νταμαρλής και Κουσίδης

Εργοτέλης: Στοΐκοβιτς, Πίτσος, Μεχία, Τζανακάκης, Ιμπραΐμ, Καρντόσο, Σαρρής, Μπουχαλάκης, Ρομάνο, Χαντι, Διαμαντάκος

Στον πάγκο του Εργοτέλη κάθονται οι Αθανασίου, Ρέντζας, Αναστασάκος, Αντελεγιε, Αναστασάκος, Μπαντιμπανγκά, Μονακέλο και Κοζορώνης

ΟΦΗ - Ατρόμητος: 2-0

90+1' Τέλος της αναμέτρησης

83' Σουτ από τον Μπρίτο, η μπάλα φεύγει άουτ

67' Γκολ για τον ΟΦΗ! Μετά από σέντρα του Μιλιάζες, η άμυνα του Ατρομήτου... κοιμάται και ο Ντουντού με κοντινή προβολή κάνει το 2-0!

60' Καλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με την κεφαλιά του Φυτανίδη να φεύγει λίγο άουτ!

57' Γκολ για τον ΟΦΗ! Ο Ροβίθης με φοβερή ασίστ βγάζει τετ α τετ τον Ζε Εντουάρντο και αυτός με δυνατό σουτ από κοντά κάνει το 1-0.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, πολύ κακό ματς...

23' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Μετά από εκτέλεση φάουλ ο Μακρής παίρνει την κεφαλιά, ο Σηφάκης αποκρούει αλλά δεν διώχνει, όμως ο Ζορό δεν μπορεί από πολύ κοντά να πλασάρει στην εστία...

20' Αδύναμο σουτ του Ζε Εντουάρντο από καλή θέση, μπλοκάρει εύκολα ο Σηφάκης

10' Τίποτα ιδιαίτερο σε αυτά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΟΦΗ (Ρικάρντο Σα Πίντο)
: Φερνάντες, Τριποτσέρης, Ζόρο, Παπάζογλου, Ντουντού, Ροβίθης, Κάλαϊτζιτς, Ζε Εντουάρντο, Μπούρμπος, Μακρής, Μιλιάζες

Στον πάγκο: Αγριμάκης, Κουτσιανικούλης, Νούνιες, Μπαρέιρο, Φραγκουλάκης, Σίσιτς, Στάθης

Ατρόμητος (Γιώργος Παράσχος): Σηφάκης, Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Γεωργίου, Μπάλλας, Γιαννούλης, Καραμάνος, Δημούτσος, Ούμπιντες, Λαζαρίδης, Φάμπιο

Στον πάγκο: Τσενάμο, Παπουτσογιαννόπουλος, Μπρίτο, Ναπολεόνι, Κιβρακίδης, Φωτάκης, Αρκούδας

Πανιώνιος - Παναιτωλικός: 1-1

93' Ο Καμπάνταης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Παναιτωλικού, όμως το γκολ του ακυρώνεται ως οφσάιντ

92':
Ο Κολοβός βαίνει μόνος του απέναντι από τον Ράφαελ, όμως και πάλι ο Γκάλο την τελευταία στιγμή του κλέβει τη. . . μπουκιά μέσα από το στόμα!

91' Δοκάρι για τον Πανιώνιο! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Αραβίδης βάζει την προβολή, όμως η μπάλα σταματάει στο δοκάρι

86' Τρομερή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Στο 86' ο Μαρτίνεζ βρίσκει ωραία μέσα στην περιοχή τον Μπούντιμιρ, αυτός καθυστερεί και το σουτ του σταματάει πάνω στον Ανέστη!

81' Σουτ του Παπουτσογιαννόπουλου από καλή θέση, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ

69' Γκολ για τον Πανιώνιο. Ο Μπούντιμιρ βγάζει ωραία την ασίστ στον Μαρτίνεζ, αυτός... αδείαζει δύο αμυντικούς και με δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

68' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Απευθείας φάουλ του Γκάλο, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά της εστίας

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τον Πανιώνιο να είναι καλύτερος

29' Γκολ για τον Πανιώνιο. Μετά από αδράνεια στην άμυνα του Παναιτωλικού, ο Αραβίδης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με δυνατό σουτ για το 1-0.

Οι οργανωμένοι οπαδοί του Πανιωνίου έχουν αναρτήσει και πανό στην κερκίδα τους που αναγράφει «Πρωτάθλημα στημένο, παίκτες ηθοποιοί, ώρα να τελειώνουμε με την παράσταση αυτή».

7' Καλό σουτ του Αραβίδη, μπλοκάρει όμως εύκολα ο Ράφαελ

Πανιώνιος: Ανέστης, Κούρντι, Κούρος, Αραβίδης, Λαμπρόπουλος, Κουλουχέρης, Μητρόπουλος, Παντίδος, Κολοβός, Ντούνης και Γιάννου

Παναιτωλικός: Ράφαελ, Κούσας, Καμαρά, Μύγας, Γοδόι, Σφακιανάκης, Μαρτίνες, Γκάλο, Μπακάκης, Ανέν και Μπικέι.