Facebook Pixel Μεγάλο "τρίποντο" τα Τρίκαλα, στο τέλος η Λαμία
| 2015-12-06 18:51:00

Μεγάλο "τρίποντο" τα Τρίκαλα, στο τέλος η Λαμία

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη και μάλιστα στο 90' πέτυχαν τα Τρίκαλα επί του Αχαρναϊκού με 2-1, ενώ τη νίκη πανηγύρισε στα τελευταία λεπτά και η Λαμία, κάμπτοντας την αντίσταση της Αναγέννησης Καρδίτσας με 2-1

To παιχνίδι στο Δημοτικό Γήπεδο Αχαρνών είχε πολλή ένταση, πάθος και τρεις κόκκινες κάρτες στο ίδιο λεπτό, με την ομάδα της Θεσσαλίας να επιτυγχάνει, έστω και στο τέλος, το στόχο της

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 με «κεραυνό» από τον Ματσούκα στο 21΄, όμως όλα άλλαξαν στην επανάληψη.

Ο Κουσκουνάς, με σουτ πέτυχε την ισοφάριση στο 68', για να ακολουθήσουν οι τρεις κόκκινες κάρτες στο 74'.

Ο Αθανασίου των γηπεδούχων, υπέπεσε σε σκληρό φάουλ στον Γκονζάλες, με τους δύο παίκτες να πρωταγιστούν στην ένταση που ακολούθησε.

Αποτέλεσμα ο διαιτητής να τους αποβάλει απευθείας, ενώ την ίδια τύχη είχε και ο Χαροντάκης των Τρικάλων, που βρισκόταν στον πάγκο.

Τελικά το παιχνίδι κρίθηκε στο 90', με τον Γκμπαλέ να παίρνει στο χώρο της σέντρας, έπειτα από κόρνερ των γηπεδούχων και να τελειώνει μόνος του τη φάση, χαρίζοντας το τρίποντο στα Τρίκαλα

Νίκη στο φινάλε και για τη Λαμία

Τη νίκη πανηγύρισε στα τελευταία λεπτά και η Λαμία, κάμπτοντας την αντίσταση της Αναγέννησης Καρδίτσας με 2-1.

Η ομάδα της Καρδίτσας αιφνιδίασε, και με κεφαλιά του Γκόλια στο 10' προηγήθηκε 1-0. Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση και με τον ίδιο τρόπο ο Καραλής έκανε το 1-1 στο 18'.

Στο 28' ο Κουτσόπουλος αποσόβησε το 2ο γκολ των γηπεδούχων, μετά την κεφαλιά του Καραγιάννη,για να φθάσουμε στο 89' όταν ο Ακασού υπέπεσε σε χέρι εντός περιοχής κι ένα λεπτό μετά ο Σερζίνιο έκανε με πέναλτι το τελικό 2-1.