Facebook Pixel Ήττα για τους μικρούς του ΠΑΟΚ απ'την Μπεσίκτας
| 2014-05-07 23:30:00

Ήττα για τους μικρούς του ΠΑΟΚ απ'την Μπεσίκτας

Η ομάδα Κ16 του ΠΑΟΚ ηττήθηκε από τη Μπεσίκτας με 2-0, το μικρό τελικό της Δευτέρας 5 Μαΐου και τερμάτισε στην τέταρτη θέση του διεθνούς τουρνουά Bultex Cup.

Ηταν μάλλον μια κακή μέρα για τους παίκτες του Αλέξη Τασούλη, ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι στο πρώτο ημίχρονο είχαν δύο δοκάρια, ένα με τον Πασπαλά κι ένα με τον Καπρέτσο, ενώ ακόμα και όταν δέχτηκαν τα δύο γκολ, έχασαν τουλάχιστον τρεις καλές ευκαιρίες για να ξαναμπούν στο παιχνίδι.

Και τα δύο γκολ της Μπεσίκτας πέτυχε ο Χουσεϊν Καρατάζ στο 50′ και στο 55′, σε στιγμές που η άμυνα του ΠΑΟΚ δεν αντέδρασε όπως έπρεπε.

Την πρώτη θέση στο τουρνουά κατέκτησε η Μάντσεστερ Σίτι που κέρδισε την ΤΣΣΚΑ Σόφιας στα πέναλτι με 4-1. (0-0 το 90λεπτο και η παράταση)

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Τοπουζλής, Παπαθανασίου, Πασπαλάς (25′ Χαζαρίδης), Κυριλλίδης, Καπρέτσος (60′ Παναγιωτίδης), Χαραλαμπίδης, Κωνσταντίνου, Δραγάνης (50′ Ευθυμίου), Νουκάρης, Ευθυμιάδης, Αηδονίδης (65′ Υφαντίδης).