Facebook Pixel Καμπάλα πάει η Κράσνονταρ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2015-10-02 00:05:00

Καμπάλα πάει η Κράσνονταρ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Με 2-1 επιβλήθηκα η Κράσνονταρ της Καμπάλα και ανέβηκε στη 2η θέση του 3ου Ομίλου στον οποίο συμμετέχει και ο ΠΑΟΚ.

Οι Ρώσοι κατάφεραν να προηγηθούν πολύ νωρίς στο σκορ. Μόλις στο 8', ύστερα από καταπληκτική αντεπίθεση και κυκλοφορία της μπάλας ο Μαμάεφ έσπασε στον Γουάντερσον που έκανε το 1-0. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτερη καθόλη τη διάρκεια του ημιχρόνου, αφού είχαν 27 επικίνδυνες επιθέσεις έναντι 14 των Αζέρων.

Στο δεύτερο μέρος η Καμπάλα κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια με το καλησπέρα. Στο 51' ο Ντοντό που είχε κάνει πλάκα στον Παναθηναϊκό, έκανε το 1-1, το οποίο οι Αζέροι το διατήρησαν για 33 λεπτά. Και αυτό γιατί στο 84' η Κράσνονταρ χτύπησε ξανά με τον Σμόλοφ, ο οποίος έδωσε τη νίκη στην ομάδα του και την ανέβασε στη 2η θέση του 3ου Ομίλου.