Facebook Pixel Ξεκάθαρος ο Βαρούχας για το πέναλτι!
| 2015-11-30 00:06:00

Ξεκάθαρος ο Βαρούχας για το πέναλτι!

Για τη φάση του πέναλτι που κέρδισε ο Ολυμπιακός και άνοιξε το σκορ κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης, μίλησε ο Παναγιώτης Βαρούχας...

Ο καθηγητής διαιτησίας, στην εκπομπή του ΣΚΑΪ το βράδυ της Κυριακής, ήταν ξεκάθαρος πως δεν υπάρχει παράβαση στην φάση του 73ου λεπτού της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τον Αστέρα Τρίπολης και τόνισε πως λανθασμένα ο διαιτητής Κύζας υπέδειξε πέναλτι για τράβηγμα του Κουρμπέλη στον Μιλιβόγιεβιτς, από το οποίο και προήλθε το 1-0 από τον Κώστα Φορτούνη.

Μάλιστα, στην σχετική ανάλυσή του για το παιχνίδι που έληξε τελικά 3-1, σημείωσε πως είναι λάθος απόφαση και το πέναλτι που δίνει στους Αρκάδες στο 93ο λεπτό (δείτε βίντεο ΕΔΩ).

Ιδού τι είπε:

«Πιάνονται οι δύο παίκτες, πέφτει κάτω ο παίκτης του Ολυμπιακού.

Είναι από τις φάσεις που συμβαίνουν μέσα στην περιοχή. Πέναλτι δεν υπάρχει»,
τόνισε ο κ. Βαρούχας ενώ όπως είπε, πέναλτι δεν υπάρχει ούτε στη φάση που μειώνει ο Αστέρας, λέγοντας χαρακτηριστικά: «Ο Κύζας πήγε να διορθώσει το ένα λάθος με ένα άλλο»