Facebook Pixel Απίθανη ματσάρα με πέναλτι, κόκκινη, ανατροπές και… 3-3 – Έπεσε από την κορυφή η Ρεάλ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-03-02 01:31:00

Μετά από ένα καταπληκτικό παιχνίδι, Ρεάλ Μαδρίτης και Λας Πάλμας αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 3-3, αν και θα μπορούσε άνετα το ματς να λήξει ακόμα και… 6-6! HΒασίλισσα βρέθηκε να χάνει 1-3, όμως ο Κριστιάνο Ρονάλντο της χάρισε τον βαθμό με δύο γκολ στο 86’ και στο 89’. Αποβλήθηκε ο Μπέιλ

Στην κορυφή του ισπανικού πρωταθλήματος, έστω και με ματς λιγότερο, επέστρεψε η Μπαρτσελόνα, η οποία… καθάρισε 6-1 την Χιχόν και μετά είδε τη Ρεάλ Μαδρίτης να «κολλάει» στο 3-3 με την Λας Πάλμας, σε ένα ματς που θα μπορούσε να είχε χάσει.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τη Ρεάλ, καθώς ο Ίσκο έκανε το 1-0 μόλις στο 8ο λεπτό, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 10’ με τον Τάνα και δεν έμειναν εκεί!

Εκμεταλλευόμενοι την κόκκινη κάρτα του Μπέιλ στο 47’, για σπρώξιμο εκτός φάσης στον Βιέρα, κατάφεραν να γυρίσουν τούμπα το ματς και με γκολ-πέναλτι του Βιέρα στο 56’ (έκανε… απόκρουση μέσα στην περιοχή ο Σέρχιο Ράμος) και ένα ακόμα τέρμα του Μποάτενγκ προηγήθηκαν 1-3!

Έχοντας λοιπόν μισή ώρα ακόμα, η Ρεάλ βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο. Οι παίκτες του Ζιντάν άκουσαν ξανά γιούχα, ενώ ο Κριστιάνο Ρονάλντο όντας σε κακή μέρα, δεν μπορούσε να βοηθήσει ιδιαίτερα. Η μπάλα πήγαινε πάνω – κάτω και οι δύο ομάδες έχασαν πολλές και κλασικές ευκαιρίες, όμως τα γκολ ήρθαν στα τελευταία λεπτά.

Ο Ρονάλντο με πέναλτι στο 86’ μείωσε στο σκορ και με κεφαλιά τρία λεπτά αργότερα, ισοφάρισε σε 3-3, χάρισε τον βαθμό στη Ρεάλ και κατάφερε να «σώσει» και τις εντυπώσεις από το σημερινό παιχνίδι, που δεν ήταν καλός για 85 λεπτά!

Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής:

Τρίτη

Σοθιεδάδ - Έιμπαρ 2-2 (14' Χουάνμι, 67' πέν. Βέλα / 26' Εσκαλάντε, 93' Πέδρο Λεόν)

Μάλαγα - Μπέτις 1-2 (39' Πάμπλο Φορνάλς / 48' Ζονάς Μαρτέν, 74' Σανάμπρια)

Βαλένθια - Λεγκανές 1-0 (29' Μανγκαλά)

Τετάρτη

Οσασούνα - Βιγιαρεάλ 1-4 (64' πέν. Ρομπέρτο Τόρες / 2' Ρομπέρτο Σοριάνο, 27' πέν. Σολδάδο, 74' και 78' Μπορέ)

Μπαρτσελόνα - Χιχόν 6-1 (9' Μέσι, 11' αυτ. Χουάν Ροντρίγκεθ, 27' Λουίς Σουάρες, 49' Πάκο Αλκάθερ, 65' Νεϊμάρ, 87' Ράκιτιτς / 21' Κάρλος Κάστρο)

Θέλτα - Εσπανιόλ 2-2 (21' Ιάγο Άσπας, 30' Βας / 28' Ζεράρ Μορένο, 32' Πιάτι)

Ρεάλ - Λας Πάλμας 3-3 (8' Ίσκο, 86' πέν. και 90' Κρ. Ρονάλντο / 10' Τάνα, 56' πέν. Βιέρα, 59' ΚΠ Μπόατενγκ)

Γρανάδα - Αλαβές 2-1 (38' Γουακάσο, 53' Κουένκα / 57' Καμαράσα)