Facebook Pixel "Ψυχάρες" τα κορίτσια του Ολυμπιακού στην Τουρκία!
Άλλα Σπορ
| 2017-01-24 19:30:00

"Ψυχάρες" τα κορίτσια του Ολυμπιακού στην Τουρκία!

Ο Ολυμπιακός νίκησε 3-2 σετ την Τσανάκαλε και πήρε προβάδισμα για την πρόκριση στους "8" του CEV Challenge Cup!

Με όπλο το σερβίς του ο Ολυμπιακός κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 σετ, αλλά η Τσανακάλε κατάφερε να αντιδράσει και να οδηγήσει το ματς στο τάι μπρέικ.

Εκεί οι παίκτριες του Κόβατσεβιτς κατάφεραν να βάλουν δύσκολα στις γηπεδούχες από τη γραμμή του σερβίς, να τους χαλάσουν την υποδοχή και να φτάσουν στη νίκη με 3-2 σετ. Πρώτη σκόρερ για τον Ολυμπιακό ήταν η Σάσκια Χίπε με 21 πόντους και την ακολούθησαν Γιώτα (13), Μαλασάι (12) και Λαμπρούση (10).

Πλέον, ο Ολυμπιακός θέλει νίκη με οποιοδήποτε σκορ στη ρεβάνς στου Ρέντη, ενώ εάν ηττηθεί με 3-2 τότε το ματς θα οδηγηθεί στο "χρυσό" σετ. Εάν η Τσανακάλε πάρει τη νίκη με 3-0 ή 3-1 τότε περνά εκείνη στην οκτάδα.

Τα σετ: 20-25, 24-26, 25-15, 25-19, 9-15