Facebook Pixel Τους... τιμώρησε με 5αρα η Σίτι! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-03-02 00:46:00

Τους... τιμώρησε με 5αρα η Σίτι! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Χάντερσφιλντ προηγήθηκε στο Μάντσεστερ, αλλά η Σίτι νίκησε 5-1 και προκρίθηκε στα προημιτελικά του FA Cup, όπου θα αντιμετωπίσει τη Μίντλεσμπρο

Το αρχικό σοκ από το 0-1 του Νταν δεν «τρόμαξε» τη Μάντσεστερ Σίτι, η οποία μέσα σε 9 λεπτά αποκατέστησε την τάξη. Οι «πολίτες» επικράτησαν με 5-1 της Χάντερσφιλντ στο «Ετιχαντ», στον επαναληπτικό του 0-0 του 5ου γύρου του Κυπέλλου Αγγλίας και πέρασαν άνετα στους προημιτελικούς της διοργάνωσης όπου θα αντιμετωπίσουν την Μίντλεσμπρο.

Από το 30΄ μέχρι το 38΄ οι γηπεδούχοι πέτυχαν τρία γκολ, με τον Σανέ αρχικά, στη συνέχεια με πέναλτι του Αγουέρο και τον Ζαμπαλέτα να «καθαρίζει» οριστικά την πρόκριση. Στο 73΄ και πάλι ο Αγουέρο αύξησε το δείκτη του σκορ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ (4-1), ενώ στις καθυστερήσεις ο Ιχεανάτσο έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα» (5-1).