Facebook Pixel Μαρσιάλ, Μπεντέκε και τελικά... Γιουνάιτεντ!
| 2015-09-12 21:24:00

Μαρσιάλ, Μπεντέκε και τελικά... Γιουνάιτεντ!

Με απίστευτες γκολάρες των Μπλιντ και Μαρσιάλ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε με 3-1 στο ντέρμπι την Λίβερπουλ και έφτασε τους 10 βαθμούς στην Πρέμιερ. Απίστευτο γκολ και από Μπεντέκε.

Σε ένα ματς χωρίς τις πάρα πολλές ευκαιρίες η Γιουνάιτεντ πήρε τη νίκη με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, ένα από τον Μπλιντ στο 49', ένα από τον Ερέρα με πέναλτι στο 70' και ένα από τον νεοαποκτηθέντα Μαρσιάλ στο 86'.

Το μόνο που κατάφερε η Λίβερπουλ ήταν να μειώσει σε 2-1 με φοβερό ψαλιδάκι του Μπεντέκε στο 84ο λεπτό. Έτσι, η ομάδα του Φαν Χάαλ έφτασε τους 10 βαθμούς, ενώ οι "κόκκινοι" έμειναν στους 7, μετά και την προηγούμενη ήττα τους από την Γουέστ Χαμ.