Facebook Pixel Δεν λέει να σηκώσει κεφάλι η "Κυρία"
| 2015-09-13 00:04:00

Δεν λέει να σηκώσει κεφάλι η "Κυρία"

Η Γιουβέντους στραβοπάτησε και πάλι, καθώς κόλλησε στο 1-1 με την Κιέβο, ενώ η Ρόμα έπιασε κορυφή με το 0-2 στην έδρα της Φροζινόνε

Η "Μεγάλη Κυρία" παραλίγο να υποστεί τρίτη ήττα σε ισάριθμα ματς, αλλά τελικά χάρη σε πέναλτι του Πάουλο Ντιμπάλα στο 83' πήρε τον πρώτο της βαθμό, με την εντός έδρας ισοπαλία με την Κιέβο. Η ομάδα της Βερόνα είχε προηγηθεί με τον Περπαρίμ Χετεμάι στο 5ο λεπτό, αλλά ο Κουαδράδο κέρδισε το πέναλτι που της κόστισε την τρίτη της νίκη.

Την πρώτη της εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε η Ρόμα, καθώς νίκησε 2-0 την Φροζινόνε, χάρη στα τέρματα των Ιάγο Φαλκέ και Χουάν Μανουέλ Ιτούρμπε. Ο Ισπανός άνοιξε το σκορ στο 44' και ο Αργεντινός διαμόρφωσε το τελικό 0-2 στις καθυστερήσεις του αγώνα (93'), με τους "τζαλορόσι" να ανεβαίνουν στην κορυφή, μαζί με την Κιέβο.

Δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα πήρε και η Φιορεντίνα του Πάουλο Σόουζα, επικρατώντας 1-0 της Τζένοα με γκολ του Κουμά Μπαμπακάρ, στο 60' ενώ έπαιζε και με 10 παίκτες από το 63' λόγω αποβολής του Μπάντελ.