Facebook Pixel Ούτε με Φαλκάο ούτε με 10 παίκτες... (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2014-12-20 20:02:00

Ούτε με Φαλκάο ούτε με 10 παίκτες... (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ τα βρήκε ζόρικα στην έδρα της Άστον Βίλα και έφυγε με το 1-1, παρότι οι γηπεδούχοι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο σχεδόν σε όλο το 2ο ημίχρονο.

Οι «χωριάτες» ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ με γκολάρα του Μπεντεκε, όμως στην επανάληψη ο Φαλκάο στο 53' έκανε το 1-1, αποτέλεσμα που τελικά έμεινε μέχρι το φινάλε. Η Βίλα μάλιστα, έπαιζε με 10 παίκτες από το 65' λόγω της αποβολής του Αγκμπονλαχορ, όμως η Γιουνάιτεντ δεν μπόρεσε να πάρει κάτι καλύτερο από τον βαθμό της ισοπαλίας.

Με νίκη συνέχισε η Τότεναμ, που επικράτησε 2-1 της Μπέρνλι, η Σαουθάμπτον... διέλυσε την Έβερτον με 3-0, ενώ η ΚΠΡ πανηγύρισε σπουδαίο τρίποντο με 3-2 κόντρα στη Γουεστ Μπρομ!

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Μάντσεστερ Σίτι - Κρίσταλ Πάλας 3-0 (49' και 61' Νταβίντ Σίλβα, 81' Γιαγιά Τουρέ)

Άστον Βίλα - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-1 (18' Μπεντέκ / 53' Φαλκάο)

Χαλ - Σουόνσι 0-1 (15' Κι Σουνγκ-Γιόνγκ)

ΚΠΡ - Γουέστ Μπρομ 3-2 (24' πέν., 24' και 86' Όστιν / 10' Λέσκοτ, 20' Σιλβέστρε Βαρέλα)

Σαουθάμπτον - Έβερτον 3-0 (38' αυτ. Λουκακού, 65' Γκρατσιάνο Πελέ, 82' Γιοσίντα)

Τότεναμ - Μπέρνλι 2-1 (21' Κέιν, 35' Λαμέλα / 27' Μπαρνς)

Γουέστ Χαμ - Λέστερ 2-0 (24' Άντι Κάρολ, 56' Ντάουνινγκ)