Facebook Pixel Θρύλε, κάντο όπως η Κάισερισπορ! (BINTEO)
| 2017-03-12 21:43:00

Θρύλε, κάντο όπως η Κάισερισπορ! (BINTEO)

Η Μπεσίκτας παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στο Vodafone Arena στην Κάισεροσπορ, ισοφαρίζοντας το ματς στο 88`. Ο Αμπουμπακάρ και τα δύο γκολ

Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, οι «αετοί» προηγήθηκαν στο 55ο λεπτό με τον Αμπουμπακάρ. Δεν χάρηκαν, όμως, για πολύ το προβάδισμά τους, καθώς οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 64’ με τον Μπουλούτ. Σαν να μην έφτανε αυτό, στο 82’ έφεραν τα πάνω κάτω και προηγήθηκαν από αυτογκόλ του Μπεκ. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η Μπεσίκτας πάλεψε για την ισοφάριση και τα κατάφερε ξανά με τον Αμπουμπακάρ, που έγραψε το τελικό 2-2 στο 88’.

Η σύνθεση της Μπεσίκτας (4-2-3-1): Φάμπρι - Μπεκ, Μαρσέλο (54’ Μίτροβιτς), Τόσιτς, Αντριάνο - Χάτσινσον, Οζιακούπ - Τοσούν, Ταλίσκα, Μπάμπελ (46’ Αρσλάν) - Αμπουμπακάρ.