Facebook Pixel Γκέλα ξανά! Δεν διορθώνεται η Γιουνάιτεντ... (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2014-10-21 00:01:00

Γκέλα ξανά! Δεν διορθώνεται η Γιουνάιτεντ... (ΒΙΝΤΕΟ)

Άλλο ένα στραβοπάτημα για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία έχοντας τεράστια προβλήματα στην άμυνα, βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ και τελικά πήρε την ισοπαλία με 2-2 στη Γουεστ Μπρομ με γκολ στο 87'.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολάρα του Σεσενιό στο 8', η Γιουνάιτεντ ισοφάρισε στο 48' με τον Φελαϊνί που είχε περάσει στο ημίχρονο στο ματς, ωστόσο η Γουεστ Μπρομ έκανε το 2-1 στην κόντρα με τον Μπεραϊνό στο 66'.

Μετά το γκολ οι «κόκκινοι διάβολοι» πίεσαν πολύ, ισοφάρισαν στο 87' με τον Μπλιντ και στις καθυστερήσεις ζήτησαν πέναλτι που δεν τους δόθηκε...

Τα αποτελέσματα:

Σάββατο

Μάντσεστερ Σίτι - Τότεναμ 4-1 (13', 20' πέν., 68' πέν. και 75' Αγκουέρο / 15' Έρικσεν)

Άρσεναλ - Χαλ 2-2 (13' Αλέξις Σάντσες, 91' Γουέλμπεκ / 17' Ντιαμέ, 46' Αμπέλ Ερνάντες)

Μπέρνλι - Γουέστ Χαμ 1-3 (60' Μπόιντ / 49' Ντιαφρά Σακό 54' Ενέρ Βαλένσια, 70' Κάρλτον Κόουλ)

Κρίσταλ Πάλας - Τσέλσι 1-2 (90' Φρέιζερ Κάμπελ / 6' Οσκάρ, 51' Φάμπρεγκας)

Έβερτον - Άστον Βίλα 3-0 (18' Τζαγκιέλκα, 48' Λουκακού, 76' Κόουλμαν)

Σαουθάμπτον - Σάντερλαντ 8-0 (12' αυτ. Βερχίνι, 18' και 69' Γκρατσιάνο Πελέ, 37' Κορκ, 63' αυτ. Μπίτκατ, 78' Τάντιτς, 79' Ουανιάμα, 86' Μανέ)

Νιούκαστλ - Λέστερ 1-0 (70' Ομπερτάν)

Κυριακή

ΚΠΡ - Λίβερπουλ 2-3 (87' και 92' Εντουάρντο Βάργκας / 67' αυτ. Ρίτσαρντ Νταν, 90' Κοουτίνιο, 95' αυτ. Κόκερ)

Στόουκ - Σουόνσι 2-1 (43' πέν. Τσάρλι Άνταμ, 76' Γουόλτερς / 34' πέν. Μπονί)

Δευτέρα

Γουέστ Μπρομ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-2 (8' Σεσενιό, 66' Μπεραϊνό / 48' Φελαϊνί, 87' Μπλιντ)