Facebook Pixel Τ-Ρόμα-ξε κόσμο η Ίντερ μέσα στο "Ολίμπικο"! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-08-26 23:49:00

Τ-Ρόμα-ξε κόσμο η Ίντερ μέσα στο "Ολίμπικο"! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η απίθανη Ίντερ έστησε πάρτι μέσα στην Ρώμη αφού χρειάστηκε μόλις 20 λεπτά για να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ και να ισοπεδώσει την Ρόμα με 3-1.

Το ντέρμπι στο "Ολίμπικο" ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για την Ρόμα, καθώς ο Τζέκο άνοιξε το σκορ για τους "τζιαλορόσι" μόλις στο 15'.

Όμως η Ίντερ μπήκε... αφηνιασμένη στο δεύτερο ημίχρονο και με τρία γκολ μέσα σε διάστημα 20 λεπτών έφερε τούμπα το ματς και έκανε το 2 στα 2 στο ξεκίνημα της φετινής Serie A.

Οι σκόρερς του θριάμβου των "νερατζούρι" ήταν ο Ικάρντι που σκόραρε δις (67', 77') και ο Βετσίνο (87'). Τέλος, βασικός αγωνίστηκε για την Ρόμα ο Κώστας Μανωλάς.