Facebook Pixel "Τσίμπησαν" βαθμό Σέρρες κι Ελευσίνα, ανάσα και για Αναγέννηση
| 2016-04-03 18:52:00

"Τσίμπησαν" βαθμό Σέρρες κι Ελευσίνα, ανάσα και για Αναγέννηση

Ισόπαλες έληξαν οι τρεις αναμετρήσεις των 16.00 στη Football League, με τον Αγροτικό Αστέρα να παίρνει βαθμό χρυσάφι στο Αίγιο, ο Πανελευσινιακός έχανε 2-0 από τον Πανσερραϊκό και ισοφάρισε σε 2-2. "Χ" και το Αναγέννηση-ΑΟΧ (0-0)

Η ομάδα της Ελευσίνας παραμένει εντός της επικίνδυνης ζώνης, αλλά έδειξε και πάλι ότι δεν πρόκειται να παραδοθεί, καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 από το πρώτο ημίχρονο χάρη σε τέρματα των Τριανταφυλλάκου (27’), Καψάλη (45’), αλλά ο Γιαννιτσάνης «χτύπησε» δις μέσα σε έντεκα λεπτά (56, 66’) και έφερε την κατάσταση στα ίσα.

Ο Αγροτικός Αστέρας βρέθηκε δις πίσω στο σκορ, αλλά έδωσε ισάριθμες απαντήσεις, με τον Τσαμπερίδη να ισοφαρίζει στο 22ο λεπτό ύστερα από το 1-0 του Λινάρδου στο 6ο λεπτό. Ο Διαμαντόπουλος έκανε το 2-2 στο 72’ και ενώ ο Σανδραβέλης είχε δώσει προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 50ο λεπτό. Μάλιστα, ο σκόρερ των φιλοξενούμενων άφησε την ομάδα του με παίκτη λιγότερο από το 74’ και μετά, δεχόμενος δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ακόμη πιο κοντά στην παραμονή βρίσκεται η Αναγέννηση Καρδίτσας, αν και δεν πέτυχε τον πρώτο της στόχο κόντρα στα Χανιά (0-0) που ήταν η νίκη, με τον βαθμό που πήρε μπορεί να νιώθει ακόμη πιο άνετη. Συνεχίζουν να βλέπουν το… χάρο με τα μάτια τους οι Κρητικοί, όντας στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη.