Με 110-105 επικράτησε η Φενέρμπαχτσε τη Μπαχτσέσεχίρ. Η ομάδα της Κωνσταντινούπολης κέρδισε χάρη στη συμβολή ενός Έλληνα.

Ενώ όλα έδειχναν ότι η Φενέρ θα γνώριζε την ήττα ο Παπαγιάννης με ένα αδιανόητο τρίποντο πίσω από το κέντρο έκανε το 96-96, έστειλε το ματς στην παράταση και τελική η ομάδα του Γιασικεβίτσιους, πήρε την νίκη με τελικό σκορ 110-105.

Ο Παπαγιάννης είχε συνολικά 15 πόντους και 3 ριμπάουντ σε κάτι λιγότερο από 25 λεπτά, ενώ πρώτος σκόρερ της Φενέρ ήταν ο Μελί Μαχμούτογλου με 21 πόντους. Πολύ καλή εμφάνιση και από τον Τάιλερ Ντόρσεϊ, ο οποίος μέτρησε 17 πόντους, 4 ριμπάουντ και 6 ασίστ. Double-double με 13 πόντους και 10 ριμπάουντ πέτυχε ο Σεμούς Χαζέρ.

Με την νίκη της αυτή η Φενέρμπαχτσε έφτασε το ρεκόρ της στο 15-3 και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα στο πρωτάθλημα της Τουρκίας.