Δημήτρης Γούτας: Ο Κίτσιου ξεκίνησε στην ενδεκάδα των γηπεδούχων κι από δική του ασίστ στο 12΄ ο Μουχαμέτ Ντεμίρ «έγραψε» το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι «απάντησαν» πολύ γρήγορα με τον Δημήτρη Γούτα, ο οποίος στο 29΄ έκανε το 2-1.

Από κει και πέρα, όμως, το συγκρότημα του Ερόλ Μπουλούτ έκανε «πάρτι», φτάνοντας στο εμφατικό 5-1 με τα τέρματα των Τζιλομποτζί, Μαξίμ και Σογιάλπ.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα με την Κασίμπασα (για λόγους ξεκούρασης) πέρασε στην ενδεκάδα της Τραμπζονσπόρ ο Τάσος Μπακασέτας, αντίθετα στο αρχικό σχήμα βρέθηκε ο Μανώλης Σιώπης.

Το ματς κρίθηκε με το γκολ του Έντιν Βίστσα στο 6ο λεπτό, με το οποίο οι πρωτοπόροι του πρωταθλήματος Τουρκίας επικράτησαν με 1-0 και διατηρήθηκε στο «ρετιρέ» της  βαθμολογίας, εννέα βαθμούς μπροστά από την Κόνιασπορ.