Facebook Pixel Serie A: "Καθάρισαν" πάλι οι... καυτοί Τουράμ και Λαουτάρο - Ξανά στην κορυφή η Ίντερ (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-10-21 21:15:00

Οι Νερατζούρι θριάμβευσαν με 3-0 στην έδρα της Τορίνο, με τους δύο φορμαρισμένους επιθετικούς τους να κλέβουν την παράσταση.

Η Ιντερ ανέβασε την απόδοσή της στο β΄ ημίχρονο, πέρασε νικηφόρα (3-0) από την έδρα της Τορίνο και ανέβηκε στην κορυφή της Serie A, σε αναμονή του αυριανού (22/10) ντέρμπι της Μίλαν με τη Γιουβέντους.

Οι «νερατζούρι» δυσκολεύτηκαν πολύ να διασπάσουν την άμυνα των γηπεδούχων στο πρώτο μέρος, αλλά ο Τιράμ στο 59΄ έδωσε τη λύση και οκτώ λεπτά αργότερα ο Λαουτάρο Μαρτίνες «σφράγισε» ουσιαστικά τη νίκη της ομάδας του, με τον Τσαλχάνογλου να διαμορφώνει στις καθυστερήσεις με πέναλτι το τελικό σκορ.