sportdog dog

Oι σημερινές ελληνικές συμμετοχές

Oι σημερινές ελληνικές συμμετοχές
11.08.2016 - 08:45

Τα... κουπιά μας έχουν την τιμητική τους στο πρόγραμμα της Πέμπτης (11/8) των Ολυμπιακών Αγώνων. Ενδιαφέρον και σε κολύμβηση, ιστιοπλοϊα

Μετά τη χθεσινή κακοκαιρία και τη ματαίωση των αγωνισμάτων της κωπηλασίας, σήμερα θα αγωνιστούν και τα τρία ελληνικά πληρώματα που διεκδικούν μετάλλια. Στις 15.30 θα ξεκινήσει η τετράκωπος άνευ με τους Αγγελόπουλο, Τζιάλλα, Τσίλη και Χρήστου, στις 17.04 το διπλό σκιφ με τις Ασουμανάκη – Νικολαΐδου, ενώ στις 17.44 η τετράκωπος ελαφρών βαρών με τους Γιάνναρο, Ντούσκο, Μαγδανή και Πέτρου.

Στην κολύμβηση στις 7 μ.μ. θα πέσουν στα προκριματικά των 50 μ. ελεύθερο οι Κριστιάν Γκολομέεβ και Οδυσσέας Μελαδίνης.

Τέλος, συνεχίζονται και οι ιστιοδρομίες στην ιστιοπλοΐα με τα Finn (Γιάννης Μιτάκης), RS:Χ ανδρών (Βύρωνας Κοκκαλάνης), Nacra 17 μεικτό (Σοφία Μπεκατώρου, Μιχάλης Πατενιώτης), 470 ανδρών (Παύλος Καγιαλής, Παναγιώτης Μάντης) και RS:Χ γυναικών (Αγγελική Σκαρλάτου).

TΗΛΕΟΠΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ ΠΕΜΠΤΗΣ 11 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ
14:00 OTE sport3HD: Μπάντμιντον
14:30 ΕΡΤ2: Κωπηλασία
14:30 OTE sport1HD: Κωπηλασία
14:55 OTE sport4HD: Τοξοβολία
15:30 ΕΡΤ3: Βόλεϊ ανδρών: Ιράν – Κούβα
15:30 OTE sport2HD: Χάντμπολ ανδρών: Τυνησία-Κατάρ
17:30 ΕΡΤ3: Χάντμπολ ανδρών: Πολωνία – Αίγυπτος
17:30 OTE sport2HD: Χάντμπολ ανδρών: Πολωνία-Αίγυπτος
17:50 ΕΡΤ2: Τένις
17:50 OTE sport3HD: Τένις
18:25 OTE sport1HD: Κανόε Καγιάκ
19:00 ΕΡΤ1: Κολύμβηση
19:00 ΕΡΤ3: Μπάσκετ γυναικών: Λευκορωσία – Τουρκία
19:00 OTE sport4HD: Κολύμβηση
20:05 ΕΡΤ2: Ιστιοπλοΐα
20:15 ΕΡΤ3: Μπάσκετ ανδρών: Βραζιλία – Κροατία
20:15 OTE sport2HD: Μπάσκετ ανδρών: Βραζιλία-Κροατία
21:10 ΕΡΤ1: Πόλο γυναικών: Ρωσία – Βραζιλία
21:15 ΟTE sport4HD: Τοξοβολία
21:55 ΕΡΤ2: Μπιτς βόλεϊ
22:00 ΕΡΤ3: Τζούντο
22:00 ΕΡΤ2: Ποδηλασία
22:00 OTE sport1HD: Ποδηλασία πίστας
22:05 ΕΡΤ1: Γυμναστική
22:15 OTE sport2HD: Ενόργανη Γυμναστική
23:30 OTE sport4HD: Ράγκμπι
00:10 ΕΡΤ1: Πινγκ πονγκ
00:15 ΕΡΤ3: Μπάσκετ γυναικών: Γαλλία – Βραζιλία
01:00 ΕΡΤ1: Μπάσκετ ανδρών: Νιγηρία-Ισπανία
01:00 OTE sport2HD: Μπάσκετ ανδρών: Νιγηρία-Ισπανία
01:20 ΕΡΤ2: Χάντμπολ ανδρών: Δανία – Κροατία
01:50 OTE sport1HD: Χάντμπολ ανδρών: Σλοβενία-Σουηδία
02:25 ΕΡΤ3: Πινγκ πονγκ
02:25 OTE sport4HD: Πινγκ πονγκ
02:30 ΕΡΤ2: Βόλεϊ ανδρών: Ιταλία – Μεξικό
02:30 OTE sport3HD: Βόλεϊ ανδρών: Ιταλία-Μεξικό
03:55 OTE sport1HD: Κολύμβηση
04:00 ΕΡΤ1: Κολύμβηση
04:30 ΕΡΤ3: Μπάσκετ ανδρών: Λιθουανία – Αργεντινή
04.30 OTE sport2HD: Μπάσκετ ανδρών: Λιθουανία-Αργεντινή
04:35 ΕΡΤ2: Βόλεϊ ανδρών: Βραζιλία – ΗΠΑ
04.35 OTE sport3HD: Βόλεϊ ανδρών: Βραζιλία-ΗΠΑ

Τελευταία Σχόλια

Σχόλια σε greeklish δεν θα δημοσιεύονται!

Τελευταία Νέα