sportdog dog

Ανατροπή με Αραούζου! Από 12η ήρθε 11η λόγω ακύρωσης της Μίλερ

Ανατροπή με Αραούζου! Από 12η ήρθε 11η λόγω ακύρωσης της Μίλερ
15.08.2016 - 16:57

Τη 11η θέση πήρε τελικά η Κέλλυ Αραούζου στα 10χλμ. κολύμβησης σε ανοιχτή θάλασσα στο Ρίο ντε Τζανέιρο.

Στην παρθενική παρουσία της σε Ολυμπιακούς Αγώνες, η 25χρονη Ελληνίδα αθλήτρια προσπάθησε και κατάφερε στο μεγαλύτερο διάστημα της κούρσας να ακολουθήσει τις προπορευόμενες, περνώντας μάλιστα έκτη στην τρίτη στροφή, 2,5 χιλιόμετρα πριν τον τερματισμό. Όταν όμως η Ολλανδή Σάρον Φαν Ρούβεντααλ «άνοιξε» το ρυθμό, ακολουθούμενη από την Ιταλίδα Ρακέλε Μπρούνι, τη Βραζιλιάνα Πολιάνα Οκιμότο και την Κινέζα Σιν Σιν, η Αραούζου έμεινε πιο πίσω και δεν κατάφερε να μπει στη διεκδίκηση των μεταλλίων. Στην τελική ευθεία η κολυμβήτρια του Ολυμπιακού δεν είχε άλλες δυνάμεις και τελικά περιορίστηκε στην 11η θέση, τερματίζοντας σε 1 ώρα, 57 λεπτά και 31.6 δευτερόλεπτα.

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ

Τελευταία Σχόλια

Σχόλια σε greeklish δεν θα δημοσιεύονται!

Σχετικά

ΓΚΟΟΟΟΛ! ΠΑΟΚ -Σλόβαν Λίμπερετς 1-0 (BINTEO)

O Δικέφαλος υποδέχεται τους Τσέχους με στόχο τη νίκη που -υπό προϋποθέσεις- θα του δώσει το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Europa League. Live στο SportDog...

08.12.2016 - 18:37
Τρελό ξέσπασμα Βάντσικ για Παπουτσέλη 20 χρόνια μετά: "Αυτά του 'χαμε πει" – "Τον πήγαν καροτσάκι"!

Ο παλαίμαχος πορτιέρο του Παναθηναϊκού θυμάται το πέναλτι που κέρδισε σα σήμερα ο Ίλια Ίβιτς και ...φορτώνει! "Δεν ξέρω τι όνειρο είδε και το έδωσε" κι άλλες φοβερές ατάκες!

08.12.2016 - 15:15
Το σοκ του Τσόρι, το «χέρι» από τη διοίκηση και το... χουνέρι από τον Μπέντο - "Βάλτον να παίξει γιατί..."!

Yπάρχει μεγάλο παρασκήνιο στον Ολυμπιακό πριν από το ματς με το ΑΠΟΕΛ που αξίζει να διαβάσεις. Πού οφείλεται πραγματικά η απόφαση του τεχνικού που ξάφνιασε τους πάντες;

08.12.2016 - 13:15
Να ποιος διχάζει τον Ολυμπιακό! Ο Μπέντο θέλει να διώξει τον παίκτη - επένδυση - Η αντίδραση της ΠΑΕ!

Υπάρχει θέμα στο εσωτερικό της ομάδας με ποδοσφαιριστή που ο Πορτογάλος δείχνει να έχει αποφασίσει να τελειώσει από το σύλλογο παρόλο που στην ΠΑΕ έχουν άλλη άποψη...

08.12.2016 - 11:00
Ο Ρονάλντο μίλησε για το σκάνδαλο φοροδιαφυγής! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Πορτογάλος βρίσκεται στο "μάτι του κυκλώνα" εξαιτίας των κατηγοριών που τον βαραίνουν, ωστόσο έδωσε αποστωμοτική απάντηση!

08.12.2016 - 18:40
Σκάνδαλο! Στον Σύριζα φτύνουν τον... Πάνο Καμμένο

Ο υπουργός εθνικής αμύνης Πάνος Καμένος είναι ακροδεξιός. Όχι απλά δεξιός. Δικαίωμα του. Να κρεμάει όποια ταμπέλα τον βολεύει. Της πατριωτικής δεξιάς. Της αντιευρωπαικής δεξιάς. Όπως δικαίωμα του καθένα είναι να τον χαρακτηρίζει όπως νομίζει. Ότι είναι...

08.12.2016 - 18:36
Εκτός από Πέτριτς και Κυργιάκο άλλοι δύο πρώην «πράσινοι» παίζουν για υπεύθυνοι στον Παναθηναϊκό

Σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες, έντονα ακούγονται αλλά δύο ονόματα που στον αγώνα της Κυριακής παρακολούθησαν τον αγώνα από τις κερκίδες του «Απόστολος Νικολαΐδης».

08.12.2016 - 18:32
Η ιστορία του νησιού της βόρειας Ιταλίας που… μυρίζει θάνατο

Βλέποντας κανείς από μακριά το Ποβέλια νιώθει ότι πρόκειται για ένα μικρό ειδυλλιακό νησάκι, «εμπνευσμένο» από τον ρομαντισμό της Βενετίας, που βρίσκεται πολύ κοντά του. Η αλήθεια, όμως, είναι διαφορετική και το τόσο δα Ποβέλια διαθέτει μία τεράστια «μαύρη» ιστορία να το συνοδεύει.

08.12.2016 - 18:27

Τελευταία Νέα