sportdog dog

Εκτός τελικού ο Αναστασάκης στη σφύρα

Εκτός τελικού ο Αναστασάκης στη σφύρα
17.08.2016 - 18:25

Ο Μιχάλης Αναστασάκης δεν κατάφερε να προκριθεί στον τελικό της σφυροβολίας, στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο ντε Τζανέιρο.

Ο Έλληνας πρωταθλητής σημείωσε στην τρίτη προσπάθειά του επίδοση 71,28 μέτρα στον προκριματικό και κατετάγη 12ος στο δεύτερο γκρουπ και 20ος στο σύνολο, με αποτέλεσμα να μην συμπεριλαμβάνεται στους 12 που πήραν το «εισιτήριο» για τον τελικό.

Στο μεταξύ, αρνητική έκπληξη αποτέλεσε ο αποκλεισμός του Πολωνού Πάβελ Φάιντεκ από τον τελικό. Ο παγκόσμιος πρωταθλητής του 2013 και του 2015 κατετάγη έβδομος στο πρώτο γκρουπ με βολή στα 72 μέτρα και 17ος στο σύνολο, μένοντας εκτός τελικού.

Τελευταία Σχόλια

Σχόλια σε greeklish δεν θα δημοσιεύονται!

Σχετικά

Ποιος Ιμπάρμπο; Άλλους τέσσερις διώχνει από ΠΑΟ ο Ουζουνίδης – Αυτόν τον βασικό δεν έχει σε εκτίμηση!

Σκούπα και φαράσι θα πάρει ο Έλληνας τεχνικός το Γενάρη! Ποιοι παίκτες βρίσκονται στην πόρτα της εξόδου και ποιοι υπό αυστηρή κρίση; Το πρώτο μέρος ενός "καυτού" ρεπορτάζ...

07.12.2016 - 13:30
Ξέσπασε σε γέλια: «Σιγά μην πάω εγώ Παναθηναϊκό»!

Μπορεί να ακούστηκε τις τελευταίες ώρες στο "πράσινο" ρεπορτάζ σα σενάριο, ωστόσο δεν παίζει στην πραγματικότητα ούτε μία στο εκατομμύριο να γίνει. Διαβάστε στο Σκύλο γιατί...

07.12.2016 - 11:45
Κωμικοτραγικά πράγματα κι απίθανοι ερασιτεχνισμοί Μπέντο – Δείτε τι έκανε και θα τραβάτε τα μαλλιά σας!

Δεν υπάρχει καμία λογική στις αποφάσεις του Πορτογάλου προπονητή ενόψει του "τελικού" με το ΑΠΟΕΛ στην Κύπρο. Μιλάμε τέτοια διαχείριση δε γίνεται ούτε σε ...τοπικό! Διαφωνείτε;

07.12.2016 - 10:30
Βράχηκε και μας έδειξε τα τεράστια προσόντα της!

Φόρεσε ένα διαφανές μαγιό και μοιραία όταν μπήκε στο νερό δεν άφησε τίποτα για τη φαντασία. Δείτε το θέαμα που πρόσφερε η καυτή καλλονή και θα τρίβετε τα μάτια σας!

07.12.2016 - 14:15
Κορυφαίος ο Κουτζαβασίλης, best goal ο Λημνιός!

Πολυτιμότερος παίκτης της 13ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας αναδείχθηκε ο τερματοφύλακας της Κέρκυρας, Φώτης Κουτζαβασίλης ενώ το βραβείο του καλύτερου γκολ πήρε ο «πρωτάρης» Δημήτρης Λημνιός του Ατρομήτου.

07.12.2016 - 14:40
Η Milfάρα που θα σας κάνει (εγγυημένα)…να λιώσετε

Η Tamara Witmer ένα από τα πιο πολυφωτογραφημένα κουνελάκια του playboy μας δείχνει γιατί είναι το THE BODY!! η όπως θα λέγαμε στα ελληνικά…η Ταμάρα η κορμάρα!

07.12.2016 - 14:32
Τι δώρα ζήτησαν 15 Έλληνες σελεμπριτάδες από τον Άη Βασίλη

Περιττό να σου πούμε ότι πια κανείς δεν στέλνει γράμματα στον Άγιο Βασίλη. Άρα τι στέλνει; Ά να μπράβοοοοο... emails.

07.12.2016 - 14:24
Οι «κομμένοι» διαιτητές πιέζουν την ΚΕΔ για να οριστούν!

Το δίδυμο Τριτσώνη – Κουκουλάκη δεν φαίνεται διατεθειμένο να ενδώσει στις πιέσεις και να προχωρήσει σε ορισμούς που θα προκαλέσουν θύελλα αντιδράσεων, αλλά...

07.12.2016 - 14:16

Τελευταία Νέα