Facebook Pixel Σ-έξι Μπάρτσα διέλυσε τον Βαλβέρδε! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2016-01-18 00:49:00

Σ-έξι Μπάρτσα διέλυσε τον Βαλβέρδε! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Μπαρτσελόνα έπαιξε για 87 λεπτά με παίκτη περισσότερο λόγω αυστηρής αποβολής του Ιραϊθόθ και ξέσπασε απέναντι στην Αθλέτικ Μπιλμπάο (6-0) δίχως ο πρωταγωνιστής να είναι ο Μέσι!

Ο τερματοφύλακας των Βάσκων, Γκόρκα Ιραϊθόθ, ανέτρεψε τον Λουίς Σουάρες στην περιοχή, ο διαιτητής υπέδειξε το πέναλτι και του έδειξε την κόκκινη κάρτα.

Ο Λιονέλ Μέσι από τα 11 βήματα άνοιξε το σκορ και έφτασε τα 10 γκολ στο πρωτάθλημα, ενώ ο Αργεντινός έπαιξε μέχρι το 46', καθώς αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο λόγω ενοχλήσεων στον τετρακέφαλο (όχι κάτι ανησυχητικό).

Το δεύτερο γκολ το πέτυχε ο Νεϊμάρ, σκόραρε και ο Ίβαν Ράκιτιτς, ενώ χατ-τρικ έκανε ο Λουίς Σουάρες και είναι πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος με 18 τέρματα.

Αυτή είναι η πρώτη φορά φέτος στο πρωτάθλημα που η Μπαρτσελόνα πετυχαίνει 6 γκολ, ενώ πριν την έναρξη της αναμέτρησης ο Λιονέλ Μέσι αποθεώθηκε από το κοινό του "Καμπ Νόου" για την 5η "Χρυσή Μπάλα" που κατέκτησε την περασμένη Δευτέρα.