Facebook Pixel Ξύλο αλά... ελληνικά στην Αγγλία! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2016-12-11 14:14:00

Ξύλο αλά... ελληνικά στην Αγγλία! (ΒΙΝΤΕΟ)

Επεισόδια στην εξέδρα ξέσπασαν στο ματς της Λέιτον Όριεντ με την Άκρινγκτον για τη League 2 της Αγγλίας

Αιτία  αποτέλεσε η κόκκινη κάρτα που αντίκρισε ο ποδοσφαιριστής της ομάδα τους, Σιν ΜακΚόνβιλ στο 24ο λεπτό της αναμέτρησης και ενώ το παιχνίδι βρισκόταν στο 0-0.

Οι περίπου 100 «πιστοί» φίλοι της Άκρινγκτον φαίνεται πως εξαγριώθηκαν από την απόφαση του διαιτητή και μερικοί εξ αυτών αποφάσισαν να εκδηλώσουν μεταξύ τους τα όποια παράπονα.

Η παρέμβαση της αστυνομίας εξομάλυνε την κατάσταση λίγα λεπτά αργότερα ενώ η αναμέτρηση τελείωσε με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με 1-0, χάρις σε γκολ που σημείωσε ο Τζέι Σίμσον στο 65ο λεπτό.