Facebook Pixel Πλατα... να μια ανατροπή!
| 2017-01-29 20:07:00

Πλατα... να μια ανατροπή!

Τι κι αν βρέθηκε πίσω στο σκορ; Ο Πλατανιάς γύρισε το ματς με την Κέρκυρα, νίκησε με 2-1 και ανέβηκε στην όγδοη θέση της Superleague!

Οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο ουσιαστικοί στο πρώτο ημίχρονο στα Περιβόλια και κατάφεραν να μπουν μπροστά στο σκορ με γκολ του Τουράμ στο 39ο λεπτό.

Παρόλα αυτά, η εικόνα του δεύτερου μέρους ήταν διαφορετική, αφού ο Πλατανιάς έκανε ό,τι ήθελε, υποχρεώνοντας την Κέρκυρα σε... μηδέν τελικές!

Με το "καλημέρα" στην επανάληψη (48') ο Βάντερσον έφερε το ματς στα ίσα και ο Μανούσος στο 84' ολοκλήρωσε την μεγάλη ανατροπή, ευστοχώντας από την άσπρη βούλα για το τελικό 2-1.

Αυτή η νίκη ανέβασε τον Πλατανιά στους 25 βαθμούς και την όγδοη θέση, ενώ η Κέρκυρα έμεινε στην 12η θέση.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Πλατανιάς (Παράσχος): Σωτηρίου, Μπανανά, Πριντέτα, Καρυπίδης (70' Κάργας), Στάθης, Μουνάφο, Ντεβέσα (46' Μενδρινός), Βάντερσον, Μανούσος, Γιακουμάκης, Σίγκνεβιτς

Κέρκυρα (Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Σπίνουλας (73' Ντιμιτρόφσκι), Ιωάννου, Βενέτης, Ντιόγκο, Σιόντης, Ανδρεόπουλος (61' Νίκιτς), Γκόμες, Ζορμπας, Επστάιν, Τουράμ