Facebook Pixel Ροπαλιά στον Βόλο, πρωτιά για Κέρκυρα!
| 2014-05-04 20:25:00

Ροπαλιά στον Βόλο, πρωτιά για Κέρκυρα!

Σημαντικές απώλειες μέτρησαν οι ομάδες του Βόλου από Ηρακλή και Χανιά την 7η αγωνιστική των πλέι οφ ανόδου της Football League! Νίκη για Κέρκυρα, ισοπαλία στα Ψαχνά.

Ολοκληρώθηκε την Κυριακή ο πρώτος γύρος των πλέι οφ ανόδου της Football League. Την 7ην αγωνιστική, ο Ηρακλής επικράτησε 1-0 της Νίκης Βόλου σε ένα επεισοδιακό ματς, στο οποίο κρατήθηκαν 9 λεπτά καθυστερήσεις. Η έτερη ομάδα της πόλης, ο Ολυμπιακός ήρθε ισόπαλος χωρίς τέρματα με τα Χανιά στην έδρα του.

Σημαντική νίκη σημείωσε η Κέρκυρα, η οποία επικράτησε 2-0 του Αιγινιακού, ενώ Ηρακλής Ψαχνών και Φωστήρας αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1.

Έτσι η Κέρκυρα ανελίχτηκε στην 1η θέση της βαθμολογίας του μίνι πρωταθλήματος με 15 βαθμούς, ακολουθούν Ηρακλής, Νίκη Βόλου με 13, ο Ολυμπιακός με 12.