Facebook Pixel Δράμα... αλλά Ηρακλάρα!
| 2014-09-12 19:13:00

Δράμα... αλλά Ηρακλάρα!

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου πήρε ο Ηρακλής, αν και έχασε από τη Λαμία με 2-1.

Ο «Γηραιός» μπήκε δυνατά και ευτύχησε στο 15ο λεπτό να ανοίξει το σκορ, όταν ο Τόσκας από κοντά έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα του Μπλάζιτς για το 0-1, ωστόσο οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 42' ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Χουάντερσον.

Στο δεύτερο ημίχρονο, πάλι ο Ηρακλής μπήκε φουριόζος στο γήπεδο, χάνοντας κάποιες καλές ευκαιρίες, όμως ο Γιενγκά στο 78’ με πέναλτι έκανε για την Λαμία με 2-1.

Στα λεπτά που απέμειναν, οι γηπεδούχοι έψαξαν το γκολ που θα τους έδινε την πρόκριση, ωστόσο δεν τα κατάφεραν και ο Ηρακλής πήρε την πρόκριση!

ΛΑΜΙΑ (Μπ. Τεννές): Μπλάζιτς, Ζουλιώτης, Κωστόπουλος (32’ Καμαρά), Βασιλόγιαννης, Φράγκος, Μάριτς (72’ Τσούριουριτς), Ρεπετσάς, Λεάντρο, Γιενγκά, Μουμίν (57’ Γκούρμα), Νεόφυτος

ΗΡΑΚΛΗΣ (Ν. Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Στάμου, Τόσκας (65’ Ζιάμπαρης), Σαραμαντάς (65’ Βαλεριάνος), Μπουκουβάλας, Ιντζόγλου, Πουρτουλίδης, Ρομάνο, Κάσσος (87’ Αγγελούδης), Σιατραβάνης, Περόνε