Facebook Pixel ΑΕΚ-Απόλλων 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)
| 2014-10-19 19:44:00

ΑΕΚ-Απόλλων 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Η Ένωση πήρε το προβάδισμα! Ζωντανά απ'τον Sportdog η εξέλιξη του αγώνα.

93' Σουτ του Ντακόλ, ο Κουτσόπουλος μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.

90' Σουτ του Πλατέλλα έξω απ'την περιοχή η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ.

85' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ: Ο Μάνταλος ευστοχεί απ'την άσπρη βούλα!

83' Πέναλτι για την ΑΕΚ. Ο Κύργιας γκρέμισε τον Ζόριτς και ο Σελίμος έδειξε ξανά τη βούλα.

79' Φοβερή ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Πλατέλλας έπιασε σουτ στο ύψος της περιοχής, η μπάλα κόντραρε στον Ηρακλή, άλλαξε πορεία μπροστά απ'τον Κουτσόπουλο αλλά στη συνέχεια απομακρύνθηκε. Οι Ενωσίτες διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι σε χέρι του αμυντικού του Απόλλωνα, αλλά το ριπλέι δεν ήταν διαφωτιστικό.

77' Κεφαλιά του Μπακάκη πάνω στον Κουτσόπουλο.

76' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Γεωργέας αντί του Κολοβέτσιου.

69' Κίτρινη στον Πεταυράκη.

68' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Ζόριτς στη θέση του Ντούνη.

63' Κίτρινη στον Μάνταλο.

62' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ: ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου, ο Ντακόλ πήρε την κεφαλιά ο Κουτσόπουλος εκτινάχτηκε, ακούμπησε την μπάλα, η οποία προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-1

56' Δυνατό σουτ του Πλατέλλα, η μπάλα έφυγε πάνω απ'το οριζόντιο δοκάρι του Κουτσόπουλου.

55' Καλό σουτ του Μάνταλου εκτός περιοχής, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι και κατέληξε άουτ.

54' Αλλαγή για τον Απόλλωνα: Ο Γκολζάλες έξω, μέσα ο Κυριάκος.

53' Με 10 ο Απόλλωνας Δεύτερη κίτρινη στον Βάντερσον και έξω...

47' Σουτ του Μπαρμπόσα άουτ...

46' Έναρξη δευτέρου μέρους.

Λήξη ημιχρόνου.

47' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα: Ο Γκονζάλες ευστοχεί απ'τα 11 βήματα.

45' Πέναλτι για τον Απόλλωνα: Ο Βάντερσον ανατράπηκε  απ'τον Λαμπρόπουλο και ο Σελίμος έδειξε αμεσως την άσπρη βούλα.

43' Πολύ κακή εκτέλεση φάουλ απ'τον Μπαρμπόσα.

40' Κίτρινη στον Βάντερσον.

38' Κίτρινη στον Χατζηζήση

36' Σουτ του Ντούνη, μπλόκαρε ο Κουτσόπουλος.

33' Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα, ο  Ανγκούλο βγήκε απέναντι απ'τον Ανέστη, δεν έκανε σωστό το κοντρολ και ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ βγήκε και μπλόκαρε.

27' Η ΑΕΚ αρχίζει να χειρίζεται καλύτερα την μπάλα αυξάνοντας την πίεσή της προς την εστία του Κουτσόπουλου. Οι τελικές επιλογές των παικτών της όμως δεν είναι καλές.

24' Για φάουλ φωνάζουν οι παίκτες της ΑΕΚ. Ύστερα από σέντρα του Πεταυράκη, η μπάλα χτύπησε στο γόνατο και μετά στο χέρι αμυντικού του Απόλλωνα. Ο Σελίμος όμως έδειξε παίζεται...

16' Πρώτο σου στον αγώνα από πλευράς ΑΕΚ. Ύστερα από προσωπική προσπάθεια, ο Μπακάκης βρήκε πεδίο βολής από δεξιά, σούταρε αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

11΄Αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλωνα! Ο Σέττι τέθηκε νοκ άουτ και στη θέση τουν πέρασε ο Χατζής.

10 λεπτά συμπληρώθηκαν στο παιχνίδι και μέχρι στιγμής δεν έχει γίνει καμία αξιόλογη φάση. Η ΑΕΚ δυσκολεύεται να φέρει την μπάλα μέσα στην περιοχή του Απόλλωνα, ενώ η Ταξιαρχία δείχνει ότι είναι πολύ δυνατός αντίπαλος.

1' Σέντρα στο ματς

ΑΕΚ (Δέλλας): Ανέστης, Μπακάκης, Πεταυράκης, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Κορδέρο, Μάνταλος, Πλατέλλας, Ντούνης, Μπαρμπόσα, Ντακόλ.

Απόλλων Σμύρνης (Κωστένογλου): Κουτσόπουλος, Κύργιας, Χατζηζήσης, Γκόλιας, Κοτσώνης, Ηρακλής, Γκονζάλες, Λαγός, Ανγκούλο, Βάντερσον, Σέτι.