Facebook Pixel "Όργια" Μίλερ, ματσάρα στο Χόφενχαϊμ
| 2014-11-08 19:34:00

"Όργια" Μίλερ, ματσάρα στο Χόφενχαϊμ

Με τον Τόμας Μίλερ να πετυχαίνει χατ-τρικ, η Μπάγερν πέρασε με 4-0 από τη Φρανκφούρτη, ενώ η Κολωνία επικράτησε με 4-3 εκτός έδρας της Χόφενχαϊμ! Γκέλες για Λεβερκούζεν και Σάλκε

Η ματσάρα της 11ης αγωνιστικής έγινε στο Χόφενχαϊμ, όπου η τοπική ομάδα ηττήθηκε με 4-3 από την Κολωνία με έξι γκολ να επιτυγχάνονται στο πρώτο 45λεπτο.

Από κει και πέρα, αίσθηση προκάλεσε η νέα ήττα της Σάλκε στο Φράιμπουργκ από την τοπική ομάδα με 2-0, ενώ η Αουγκσμπουργκ συνεχίζει την αναρρίχηση με το 3-0 επί της Πάντερμπορν.

Χατ-τρικ μετά από τέσσερα χρόνια

Ηταν Πρωτομαγιά του 2010, όταν ο Μίλερ με τη φανέλα της Μπάγερν έκανε χατ-τρικ σε ματς κόντρα στην Μπόχουμ. Και τέσσερα χρόνια μετά, τα κατάφερε και πάλι. Στο 23', στο 64' και στο 67' ο Γερμανός διεθνής έδωσε προβάδισμα στην Μπάγερν με τον Σακίρι στο 86' να διαμορφώνει το τελικό 4-0 για τους Βαυαρούς κόντρα στην Αΐντραχτ με την ομάδα του Μονάχου να παραμένει στην κορυφή μακριά από τους διώκτες της.

Μεγάλη νίκη η Κολωνία σε ματσάρα

Σπουδαίο «διπλό» πανηγύρισε στο Χόφενχαϊμ η Κολωνία. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 2' με τον Σζαλάι για να έρθει στο 5' ο Ολκόφσκι, στο 12' ο Λέμαν και στο 35' ο Ουζάχ να κάνει το 3-1 υπέρ των «τράγων».

Πριν βγει το ημίχρονο, οι οικοδεσπότες ισοφάρισαν με δυο γκολ του Φιρμίνο στο 39' και στο 45' για να έρθει στο 83' ο Ολκόφσκι να διαμορφώσει το τελικό 4-3 υπέρ της Κολωνίας.

Τέλος, σημαντικό τρίποντο πήρε η Φράιμπουργκ, η οποία επικράτησε εντός έδρας με 2-0 της Σάλκε. Στο 22' ο Γκίντερ και στο 68' ο Σμιντ διαμόρφωσαν το τελικό 2-0 για τους γηπεδούχους που ανάσαναν.