Facebook Pixel Πάρτι! ΟΣΦΠ - Πανθρακικός 5-1 (Τελικό)
| 2014-11-09 17:48:00

Πάρτι! ΟΣΦΠ - Πανθρακικός 5-1 (Τελικό)

Με ένα πέναλτι του Τσόρι, ένα αυτογκόλ από τον Παπαγεωργίου, καθώς και άλλα δύο τέρματα από τους Αυλωνίτη και Διαμαντάκο, ο Ολυμπιακός προηγείται άνετα με 4-1 του Πανθρακικού. Ο Κάσες με πέναλτι το γκολ των φιλοξενούμενων. Παρακολουθήστε live από τον sportdog την εξέλιξη της αναμέτρησης στο "Γ. Καραϊσκάκης".

90+2' Λήξη του αγώνα

90' 5-1 με σουτ του Μήτρογλου!

84' 4-1 για τον Ολυμπιακό με τον Διαμαντάκο!

79' 3-1 μειώνει ο Κάσες για τον Πανθρακικό!

78' Πέναλτι για τον Πανθρακικό

75' O Μήτρογλου αντικαθιστά τον Ντοσεβί

69' Στην θέση του Τσόρι ο Ντουρμάζ

67' 3-0 για τον Ολυμπιακό με κεφαλιά του Αυλωνίτη!

64' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό με τον Ντοσεβί

62' Σουτ του Φουστέρ, εντυπωσιακή απόκρουση από τον Πασχαλάκη

57' Ο Αφελάι δίνει την θέση του στον Φουστέρ

55' Κίτρινη στον Λαδάκη

53' Σουτ από τον Μπουχαλάκη, λίγο άουτ η μπάλα

Πριν ξεκινήσει το δεύτερο μέρος ο Τσουμάνης πέρασε στην θέση του Σερφά για τον Πανθρακικό

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

44' Κίτρινη στον Κάσες

44' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό με κεφαλιά του Διαμαντάκου

43' Σουτ του Κάσες, λίγο άουτ η μπάλα

Στο 39' μετά από φάση διαρκείας και σουτ του Μπουχαλάκη οι αμυντικοί του Πανθρακικού διώχνουν προσωρινά την μπάλα όμως ο Παπαγεωργίου κάνει λάθος κοντρόλ και την στέλνει στα δίχτυα της ομάδας του!

39' 2-0 για τον Ολυμπιακό!

36' Γκολ για τον Ολυμπιακό! Ο Τσόρι χτυπάει εύστοχα το πέναλτι και ανοίγει το σκορ στο "Καραϊσκάκης"

35' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό που κερδίζει ο Τσόρι

34' Σουτ του Μιλιβόγεβιτς για τον Ολυμπιακό και μπλοκάρει ο Πασχαλάκης

30' Σουτ του Ντομίνγκες για τον Ολυμπιακό και απόκρουση από τον Ποτουρίδη

28' Σουτ του Ντοσεβί, διώχνει σε κόρνερ ο Πασχαλάκης

26' Πρώτη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Σέντρα από τον Κάσες, ο Τζάνης πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνάει άουτ

20' Κίτρινη κάρτα στον Χρήστου

18' Σουτ του Διαμαντάκου για τον Ολυμπιακό και μπλοκάρει ο Πασχαλάκης

16' Σουτ του Ντομίνγκες για τον Ολυμπιακό και απόκρουση από τον Ποτουρίδη

13' Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Τσόρι να μην μπορεί να βάλει σωστά το πόδι του και να στείλει την μπάλα προς την εστία του Πανθρακικού.

12' Απεύθειας χτύπημα φάουλ από τον Τσόρι, η μπάλα φεύγει άουτ

11' Σουτ του Μιλιβόγεβιτς, η μπάλα άουτ

7' Σουτ του Γιαννούλη, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης

Πολύ πιεστικός ο Ολυμπιακός στα πρώτα λεπτά, έχει κλείσει στα καρέ του τον Πανθρακικό

4' Σουτ του Μπουχαλάκη για τον Ολυμπιακό και μπλοκάρει ο Πασχαλάκης

1' Kαλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Μπουχαλάκη με τους Διαμαντάκο και Ντοσεβί να αδυνατούν να μπουν στην πορεία της μπάλας για να σκοράρουν από πολύ καλή θέση.

1' Έναρξη του αγώνα

Ο Ολυμπιακός ξεκινά ως εξής: Ρομπέρτο, Μποτία, Μιλιβόγιεβιτς, Αφελάι, Τσόρι, Ομάρ, Διαμαντάκος, Μπουχαλάκης, Γιαννούλης, Αυλωνίτης και Ντοσεβί.

Από την πλευρά του  Πανθρακικός έχει τους εξής 11: Πασχαλάκης, Παπαγεωργίου, Τζάνης, Κάσες, Σερφά, Μπαϊκαρά, Χρήστου, Καθάριος, Αγιοντέι, Λαδάκης και Ποτουρίδης.