Facebook Pixel Νίκη, χαιρέτα μας τον Πλατανιά!
| 2014-12-13 17:57:00

Νίκη, χαιρέτα μας τον Πλατανιά!

Με 3-1 επικράτησε ο Πλατανιάς της Νίκης Βόλου, η οποία συνεχίζει... ακάθεκτη την πορεία της προς τον υποβιβασμό.

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την ομάδα των Χανίων κόντρα στη Νίκη Βόλου. Με δύο γκολ στο πρώτο 45λεπτο οι Κρητικοί ουσιαστικά καθάρισαν τη νίκη, δίνοντας στην επανάληψη διαδικαστικό χαρακτήρα. Ο Πλατανιάς άνοιξε το σκορ στο 12' με τον Θωμά Ναζλίδη, ενώ το 2-0 έγινε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων απ'τον Γκόμες.

Ο ίδιος παίκτης έκανε στο 53' το 3-0. Η Νίκη απλά μείωσε στο 73' με τον Σκουρτάι, ο οποίος σημείωσε το τελικό 3-1.

Ο Πλατανιάς ανέβηκε στην 11η με 15 βαθμούς, ενώ η ομάδα του Βόλου παραμένει ουραγός με 7.