Facebook Pixel ΕΚΤΑΚΤΟ: Τηλεφώνημα για βόμβα στο ΟΑΚΑ!
| 2014-12-19 23:57:00

ΕΚΤΑΚΤΟ: Τηλεφώνημα για βόμβα στο ΟΑΚΑ!

Άδειασε στο ημίχρονο το Ολυμπιακό Στάδιο στο ματς του Παναθηναϊκού με την Μπαρτσελόνα, όπου βρίσκονταν περίπου 15.000 φίλαθλοι.

Μέσα σε πέντε λεπτά από την στιγμή που δόθηκε η εντολή από τα μεγάφωνα, το ΟΑΚΑ εκκενώθηκε! Ο λόγος; Τηλεφώνημα που υπήρξε για τηλεφώνημα για βόμβα, η οποία είχε μπει στο γήπεδο και θα έσκασε την ώρα του αγώνα Παναθηναϊκός – Μπαρτσελόνα και συγκεκριμένα στις 23.00!

Οι άνθρωποι του Παναθηναϊκού, μόλις ενημερώθηκαν, άρχισαν να ψάχνουν σε κάθε γωνιά και στο ημίχρονο έδωσαν εντολή για να φύγουν όλοι οι φίλαθλοι, κάτι που έγινε μέσα σε πέντε λεπτά (έμειναν μόνο 200 άτομα)...

Ταυτόχρονα οι ομάδες αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια, οι παίκτες του Παναθηναϊκού έμειναν εκεί, ενώ αυτοί της Μπαρτσελόνα ήταν εκτός με τις τσάντες στα χέρια.

Όσον αφορά την εξέλιξη του ματς με την Μπάρτσα, ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος συζητά με τον κομισάριο και τους Καταλανούς για το τι θα γίνει. Θυμίζουμε πως στο ημίχρονο το σκορ ήταν 23-40 υπέρ της Μπαρτσελόνα...