Facebook Pixel Γκολ με το τσουβάλι στην Βέροια! (ημίχρονο)
| 2015-01-17 16:50:00

Γκολ με το τσουβάλι στην Βέροια! (ημίχρονο)

Σημαντικό προβάδισμα για την Βέροια στο ημίχρονο του αγώνα με τον ΟΦΗ. Η "Βασίλισσα" προηγείται με 3-1, με τους Κρητικούς να αγωνίζονται με 10 παίκτες λόγω απόβολής του Τριποτσέρη.

Στο 18' ο Μπεν άνοιξε το σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, ενώ στο 31' ο Μπαργκάν αστόχησε σε δεύτερο πέναλτι που κέρδισε η Βέροια, ύστερα από ανύπαρκτο χέρι του Τριποτσέρη, που τον οδήγησε στην δεύτερη κίτρινη και στην αποβολή.

Ο ΟΦΗ κατάφερε να ισοφαρίσει στο 37' με τον Μακρή, αλλά η χαρά του κράτησε μόλις ένα λεπτό, καθώς με την σέντρα ο Παυλίδης έβαλε ξανά μπροστά την Βέροια, με τον Καλτσά να κάνει το 3-1 στο 39', φτάνοντας τα 10 γκολ στο φετινό πρωτάθλημα.