Facebook Pixel Τέσσερα 0-0 και νίκη η ΑΕΛ
| 2015-03-18 18:15:00

Τέσσερα 0-0 και νίκη η ΑΕΛ

"Φουλ" της ισοπαλίας ήταν η 23η αγωνιστική της Football, καθώς είχαμε τρία 0-0 στον 1ο όμιλο κι άλλο ένα στον 2ο! Νίκησε 4-0 η ΑΕΛ τον Εθνικό Σερρών και είναι σε τροχιά πλέι οφ! Συντριβή της Καλαμαριάς στη Ζάκυνθο (5-0

Η ΑΕΛ είχε από το ξεκίνημα τα ηνία του αγώνα, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 12ο λεπτό με τον Πίντο. Οι γηπεδούχοι έκαναν δύο τα τέρματά τους με τη συμπλήρωση του 20λέπτου με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ελιομάρ, ενώ το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 3-0 με γκολ του Μπόγιοβιτς. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου έριξε ρυθμούς με τον Πίντο να γράφει το τελικό 4-0 με δυνατό σουτ στο 88'.

Η βαθμολογία και τα στατιστικά της Football League
Την πιο εμφατική νίκη του στη Football League σημείωσε ο Απόλλων Καλαμαριάς, ο οποίος έκανε επίδειξη δύναμης στο ματς με την Ζάκυνθο, επικρατώντας με 5-0. Το σκορ άνοιξε στο 64' ο Φιγκερόα, ο Καράμπελας έγραψε στο 67' το 2-0, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Κωστούλας έκανε τρία τα τέρματα της ομάδας του με πλασέ. Η Ζάκυνθος δεν μπορούσε να αντιδράσει με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να πετύχουν και τέταρτο γκολ στο 79' ξανά με τον Κωστούλα. Το τελικό 5-0 σημείωσε ο Παπαδόπουλος στο 87'.

Νίκη και για τον Πιερικό στο ματς με τον Φωκικό στην Άμφισσα (0-2). Τα γκολ των φιλοξενούμενων σημείωσαν οι Πολυχρονάκης στο 24' και Σταματής σε κενή εστία. Χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση Αιγινιακός - Τύρναβος.

Νότιος όμιλος

Όλα τα παιχνίδια κατάφεραν να προσφέρουν ένα ολοστρόγγυλο μηδενικό! Κι αυτό διότι η Καλλιθέα απέτυχε να συνεχίσει το εντός έδρας σερί της με την Ερμιονίδα, ενώ πολύτιμους πόντους τσιμπούσαν (επίσης με 0-0) τα Χανιά από τον Αχαρναϊκό και η Επισκοπή στην έδρα του Αλίμου.