Facebook Pixel Αποκλεισμός στα πέναλτι για Γιουνάιτεντ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2015-10-29 02:05:00

Αποκλεισμός στα πέναλτι για Γιουνάιτεντ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Τον… δρόμο για το σπίτι, μετά τις Τσέλσι και Άρσεναλ, πήρε και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, καθώς έχασε από την Μίντλεσμπρο με 1-3 στην διαδικασία των πέναλτι στο "Ολντ Τράφορντ" και αποκλείστηκε από το Λιγκ Καπ.

Με αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα και τους Ρούνεϊ και Μαρσιάλ να μπαίνουν στο δεύτερο ημίχρονο (46’ και 71’ αντίστοιχα) η ομάδα του Φαν Χάαλ δεν μπόρεσε να διασπάσει το αμυντικό τείχος που έστησε η Μίντλεσμπρο για 120 λεπτά και το ματς πήγε στα πέναλτι.

Εκεί οι «διάβολοι» κατάφεραν να σκοράρουν μια μόλις φορά και με μοιραίους τους Ρούνεϊ, Κάρικ και Γιανγκ, είδαν την ομάδα του Δημήτρη Κωνσταντόπουλου (που ήταν στον πάγκο) να παίρνει την πρόκριση!

Το πρόγραμμα της 4ης φάσης του Λιγκ Καπ

Τρίτη, 27/10

Έβερτον-Νόριτς 4-3 στα πέναλτι (καν. αγώνας, παράταση 1-1)
(68' Όσμαν - 51' Μπασόνγκ)

Χαλ-Λέστερ 5-4 στα πέναλτι (0-0 καν. αγώνας, 1-1 παράταση)
(105' Ερνάντεζ -99' Μαχρέζ)

Σέφιλντ Γουένσντεϊ-Άρσεναλ 3-0
(27' Γουάλας, 40' Λούκας, 52' Χάτσινσον)

Στόουκ-Τσέλσι 5-4 στα πέναλτι (1-1 καν. αγώνας, παράταση)
(51' Γουόλτερς - 91' Ρεμί)

Τετάρτη, 28/10

Λίβερπουλ-Μπόρνμουθ 1-0
(17’ Κλάιν)

Μάντσεστερ Σίτι-Κρίσταλ Πάλας 5-1
(22’ Μπονί, 44’ Ντε Μπρόινε, 59’ Ιχεανάτσο, 76’ πεν. Τουρέ, 90’+4’ Αλόνσο - 89’ Ντιλέινι)

Σαουθάμπτον-Άστον Βίλα 2-1
(51’ Γιοσίντα, 77’ Πελέ - 90’+4’ Σινκλέρ)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μίντλεσμπρο 1-3 στα πέναλτι (0-0 καν. αγώνας και παράταση)