Facebook Pixel ΣΟΚ!Έχασε η Μπάγερν!
| 2015-12-05 20:02:00

ΣΟΚ!Έχασε η Μπάγερν!

Το αήττητο των Βαυαρών στην Bundesliga έλαβε τέλος, καθώς η φοβερή Γκλάντμπαχ νίκησε 3-1 την ομάδα του Γκουαρντιόλα!Ήττα και για τη Λεβερκούζεν (2-1 στο Βερολίνο από τη Χέρτα)

Μετά από ένα 1ο ημίχρονο που πέρασε ανεκμετάλλευτο, ήρθε το ξέσπασμα των γηπεδούχων. Στο 54' ο Όσκαρ Βεντ άνοιξε το σκορ για τη Μπορούσια, στο 66' ο Λαρς Στιντλ έκανε το 2-0 και δύο λεπτά αργότερα ο Φάμπιαν Τζόνσον έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Γκλάντμπαχ. Οι αποσβολωμένοι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν στο 81' με τον Ριμπερί που πέρασε ως αλλαγή, αλλά δεν απέφυγαν την πρώτη φετινή ήττα στο πρωτάθλημα και δεν στέφθηκαν από τώρα πρωταθλητές χειμώνα.

Στο μεταξύ, συνεχίζει να ζει με το ευρωπαϊκό όνειρο η Χέρτα. Οι Βερολινέζοι επικράτησαν 2-1 στην πρωτεύουσα κόντρα στην Μπάγερ Λεβερκούζεν, που για ακόμη ένα ματς δεν είχε καλή εικόνα, ενώ αγωνίστηκε από το 17ο λεπτό με αριθμητικό μειονέκτημα.

Από τα υπόλοιπα μεσημεριανά ματς το Σάββατο ξεχώρισε η τεράστια νίκη της Μάιντς στην έδρα του Αμβούργου με σκορ 3-1.  Σπουδαίο "διπλό" της Άουγκσμπουργκ (0-1) με Μπομπαντίγια στην Κολωνία, ισόπαλη (1-1) η Ίνγκολσταντ με τη Χόφενχαϊμ.