Facebook Pixel Τους έχει μόνος του ο Κ.Ρονάλντο (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2016-04-12 22:34:00

Τους έχει μόνος του ο Κ.Ρονάλντο (ΒΙΝΤΕΟ)

Με δύο γκολ του Κ.Ρονάλντο με ένα λεπτό διαφορά η Ρεάλ προηγείται 2-0 της Βόλφσμπουργκ και ισοφάρισε το σκορ της πρώτης αναμέτρησης.

Η Ρεάλ ήταν καταιγιστική στο ξεκίνημα της αναμέτρησης και με σαφή διάθεση να γυρίσει το σκορ (2-0) του πρωτου παιχνιδιού. Οι Μαδριλένοι, οι οποίοι είχαν δοκάρι στο 6' (κεφαλιά του Ράμος), προσπάθησαν να χτυπήσουν από τη δεξιά πλευρά και με κινητηριο μοχλό τον Μόντριτς σφυροκόπησαν με ανελέητες επιθέσεις τη γερμανική άμυνα, η οποία άντεξε για 16 λεπτά! Ο Καρβαχάλ σέρβιρε η μπάλα πέρασε από όλους τους αμυντικούς της Βόλφσμπουργκ, ο Κριστιανο Ρονάλντο πετάχηκε στο δεύτερο δοκάρι και με πλασέ έκανε το 1-0.

Η ισοφάριση του αποτελέσματος του πρώτου αγώνα, ήταν υπόθεση... δευτερολέπτων. Και αυτό γιατί πριν καλά καλά συμπληρωθεί το 17ο λεπτό, ο Πορτογάλος με κεφαλιά (ύστερα από εκτέλεση φάουλ) νίκησε για δεύτερη φορά τον Μπενάλιο.