sportdog dog

Κούπα... στο 110'! Μίλαν – Γιουβέντους: 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

21.05.2016 - 22:50

Με γκολ στην παράταση, η «Μεγάλη Κυρία» σήκωσε και το Κύπελλο! Η εξέλιξη του ματς στον SportDog.

120' Τέλος της αναμέτρησης! Η Γιουβέντους σηκώνει και το Κύπελλο Ιταλίας! Δεύτερο συνεχόμενο νταμπλ...

116' Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι παίκτες της Μίλαν, όμως δεν έχουν δίκιο!

110' Γκολ για την Γιουβέντους! Ο Μοράτα στην πρώτη του επαφή με την μπάλα ανοίγει το σκορ!

104' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μίλαν! Ο Μπάκα ολομόναχος εντός περιοχής, δεν μπορεί να πλασάρει και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

90' Έναρξη παράτασης

90+2' Τέλος της αναμέτρησης

90' Δύο λεπτά καθυστερήσεων

85' Χωρίς ιδιαίτερες φάσεις το ματς... πάμε φουλ για παράταση!

69' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουβέντους, αλλά ο Πογκμπά δεν μπορεί να σκοράρει από καλή θέση.

62' Αλλαγή για τη Γιουβέντους. Εκτός ο Εβρά, μέσα ο Σάντρο

55' Η Γιουβέντους μπήκε καλύτερα στο δεύτερο μέρος, όμως πολύ γρήγορα η Μίλαν ανέλαβε και πάλι την πρωτοβουλία των κινήσεων

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45' Τέλος ημιχρόνου

39' Ευκαιρία για την Μίλαν! O Χόντα έδωσε ωραία για τον Πόλι αλλά αυτός από το ύψος της περιοχής, έχοντας χώρο και χρόνο, πλάσαρε πολύ άσχημα.

30' Έχει... γυρίσει το ματς στα τελευταία λεπτά και η Γιουβέντες έχει αναλάβει τα ηνία της αναμέτρησης.

24' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Μίλαν, με τον Νέτο να μπλοκάρει το σουτ του Μποναβεντούρα!

13' Νέο καλό σουτ του Μποναβεντούρα, όμως ούτε τώρα σημαδεύει σωστά

10' Καλή στιγμή για την Μίλαν! Σουτ του Μποναβεντούρα, η μπάλα άουτ

5' Πιο δυνατά έχει μπει η Μίλαν, που δεν θεωρείται πάντως... φαβορί, απέναντι στους πρωταθλητές Ιταλίας.

1' Έναρξη της αναμέτρησης