Facebook Pixel Ημίχρονο στο Europa League: Σε τροχιά πρόκρισης ο ΠΑΟΚ!
| 2016-12-08 19:53:00

Ημίχρονο στο Europa League: Σε τροχιά πρόκρισης ο ΠΑΟΚ!

Tα αποτελέσματα στα πρώτα 45λεπτα των αγώνων του 10ου ομίλου ευνοούν τον Δικέφαλο, ο οποίος αυτή τη στιγμή βρίσκεται στη δεύτερη θέση!

Ο ΠΑΟΚ έχει πετύχει το γκολ που έψαχνε και προηγείται με 1-0 της Σλόβαν Λίμπερετς στο ημίχρονο του αγώνα της Τούμπας.

Ωστόσο, ακόμα και πιθανή νίκη του Δικεφάλου δεν θα έχει αντίκρυσμα εάν δεν τον ευνοήσει το αποτέλεσμα του έτερου ματς του ομίλου μεταξύ Κάραμπαχ και Φιορεντίνα.

Μέχρι στιγμής, πάντως, τα νέα είναι καλά για τους Θεσσαλονικείς αφού οι δυο αντίπαλοι βρίσκονται στο 0-0 στο ημίχρονο. Έτσι, τη δεδομένη χρονική στιγμή, ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στη 2η θέση του ομίλου με 10 βαθμούς και πετά εκτός της Κάραμπαχ που μένει στους 8!

Ένα 45λεπτο έμεινε, λοιπόν. Ο Δικέφαλος καλείται να κάνει το καθήκον του κρατώντας το υπέρ του προβάδισμα και να ελπίζει πως δεν θα «στραβώσουν» τα πράγματα στο Αζερμπαϊτζάν.