Facebook Pixel Ματσάρα, αλλά... δουλεύουν για την Τσέλσι! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-01-21 22:38:00

Ματσάρα, αλλά... δουλεύουν για την Τσέλσι! (ΒΙΝΤΕΟ)

Φοβερό ματς έγινε στο Μάντσεστερ ανάμεσα στην Σίτι και την Τότεναμ, με τους "πολίτες" να προηγούνται με 2-0, αλλά τα φορμαρισμένα "σπιρούνια" να ισοφαρίζουν, τελικά, σε 2-2. "Γελάει" η Τσέλσι, που παίζει αύριο με τη Χαλ.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα ήταν... καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο, αλλά της έλειψε κάτι σημαντικό: το γκολ!

Κι όμως με το "καλημέρα" στην επανάληψη (49') ο Σανέ την έβαλε μπροστά στο σκορ, ενώ ο Ντε Μπρούινε στο 54' έκανε το 2-0!

Παρόλα αυτά, η πιο φορμαρισμένη ομάδα στην Αγγλία τον τελευταίο καιρό κατάφερε να πάρει τον βαθμό με δύο γκολ των Άλι (58') και Σον (77').

Ύστερα από αυτή την ισοπαλία η διαφορά της δεύτερης Τότεναμ από την πρωτοπόρο Τσέλσι έπεσε στους έξι βαθμούς, αλλά οι "μπλε" έχουν τη δυνατότητα να την διευρύνουν, αφού αγωνίζονται αύριο (22/1) εντός έδρας με τη Χαλ.

Манчестер Сити - Тоттенхэм 2:2. Обзор матча. Англия. Премьер-лига 2016/17. 22 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.