Facebook Pixel «Πάτησε» τη Ρόμα η Λάτσιο και βλέπει τελικό! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-03-02 00:57:00

«Πάτησε» τη Ρόμα η Λάτσιο και βλέπει τελικό! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Κώστας Μανωλάς βρέθηκε σε κακή βαρδιά, έμεινε από δυνάμεις και η Ρόμα έχασε με 2-0 από την εκπληκτική Λάτσιο, που πήρε σημαντικό προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Ιταλίας.

Το... πρώτο ημίχρονο του ντέρμπι της «αιώνιας πόλης» βρήκε νικήτρια τη Λάτσιο. Η ομάδα του Σιμόνε Ιντσάγκι, που ήταν τυπικά γηπεδούχος στο «Ολίμπικο», επιβλήθηκε 2-0 της Ρόμα στον πρώτο μεταξύ τους ημιτελικό για το Κύπελλο Ιταλίας και πήρε σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης ενόψει της ρεβάνς, στις 5 Απριλίου. Τα γκολ που έκριναν τη μοίρα της συνάντησης σημείωσαν οι Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς στο 29ο και Ιμόμπιλε στο 78ο λεπτό.

Βασικός για τους «τζαλορόσι» κι απόψε ο Κώστας Μανωλάς, ήταν ο αριστερός στόπερ στο 3-4-3 (ή 3-4-2-1) του Λουτσιάνο Σπαλέτι, δίπλα στους Φάτσιο και Ρούντιγκερ, ωστόσο η άμυνα δεν απέδωσε τα αναμενόμενα.

Τα πρώτα ματς των ημιτελικών:

Τρίτη

Γιουβέντους - Νάπολι 3-1 (47' πέν. και 69' πέν. Ντιμπάλα, 64' Ιγκουαΐν / 36' Καγιεχόν)