Facebook Pixel Όταν έγινε... Λίβερπουλ, το γύρισε! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-04-08 19:04:00

Όταν έγινε... Λίβερπουλ, το γύρισε! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η... γνωστή Λίβερπουλ πέταξε ένα ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο σοβαρεύτηκε και χρειάστηκε μόλις δύο λεπτά για να γυρίσει το ματς με την Στόουκ και να πάρει τη νίκη με 2-1 εκτός έδρας. Εύκολη νίκη για την Σίτι απέναντι στον Μάρκο Σίλβα.

Οι Κόκκινοι ήταν τραγικοί στο πρώτο ημίχρονο στο "Μπριτάνια" και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με γκολ του Βάλτερς στο 44'. Παρόλα αυτά, σοβαρεύτηκαν και με δύο γκολάρες των Κοουτίνιο (70') και Φιρμίνο (72') ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση και πήραν σπουδαία νίκη που τους διατήρησε στην τρίτη θέση.

Μια θέση κάτω βρίσκεται η Μάντσεστερ Σίτι, που επιβλήθηκε άνετα με 3-1 της Χαλ του Μάρκο Σίλβα. Το αυτογκόλ του Ελμοχαμάντι έβαλε μπροστά τους "πολίτες", με τον Αγουέρο να κάνει το 2-0 στο 49' και τον Ντελφ το 3-0 στο 64'. Το γκολ της τιμής για τις "τίγρεις" πέτυχε ο Ρανόκια στο 85'.

Τα αποτελέσματα της 32ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Τότεναμ - Γουότφορντ 4-0 (33' 'Αλι, 39' Ντάιερ, 44' και 54' Σον Χέουνγκ-Μιν)
Μάντσεστερ Σίτι - Χαλ 3-1 (31' αυτ. Ελ Μοχαμαντί, 48' Αγκουέρο, 65' Ντελφ / 85' Ρανόκια)
Μίντλεσμπρο - Μπέρνλι 0-0
Στόουκ - Λίβερπουλ 1-2 (44' Γουόλτερς / 70' Κοουτίνιο, 72' Φιρμίνο)
Γουέστ Μπρομ - Σαουθάμπτον 0-1 (25' Κλάζι)
Γουέστ Χαμ - Σουόνσι 1-0 (44' Κουγιατέ)
Μπόρνμουθ - Τσέλσι (19:30)

Κυριακή
Σάντερλαντ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (15:30)
Έβερτον - Λέστερ (18:00)

Δευτέρα
Κρίσταλ Πάλας - Άρσεναλ (22:00)

Сток Сити - Ливерпуль 1:2. Обзор матча. АПЛ 2016/17. 32 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Манчестер Сити - Халл 3:1. Обзор матча. Англия. Премьер-лига 2016/2017. 32 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.