Facebook Pixel Το buzzer beater του Ράις έσωσε την Μπάρτσα! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-04-09 16:41:00

Το buzzer beater του Ράις έσωσε την Μπάρτσα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο κοντοπίθαρος Αμερικανός γκαρντ με τρίποντο στην τελευταία επίθεση γλύτωσε τον Γιώργο Μπαρτζώκα από νέο κάζο!

Εστω κι αν τα... χρειάστηκε, ο Ελληνας τεχνικός είδε την Μπαρτσελόνα να επικρατεί με τα χίλια ζόρια της Σαραγόσα στην Βαρκελώνη με 91-88 για την 28η αγωνιστική της ACB.

Για να καταφέρουν να φτάσουν οι Καταλανοί στην 18η νίκη τους, χρειάστηκαν έναν τρίποντο του Ταϊρίς Ράις 1 δευτερόλεπτο πριν το φινάλε του ματς! Νωρίτερα, με 9'' να απομένουν, ο Μπέλας είχε ισοφαρίσει για τους φιλοξενούμενους σε 88-88, «κοψοχολιάζοντας» τους γηπεδούχους.

Κορυφαίος των μπλαουγκράνα ο Σάσα Βεζένκοφ με 21 πόντους (8/12 εντός παιδιάς), τρία ριμπάουντ και ισάριθμες ασίστ σε 37 λεπτά συμμετοχής.

Θετικός και ο Στράτος Περπέρογλου που είχε 17 πόντους (5/7 εντός παιδιάς) και 2 ριμπάουντ σε 22 λεπτά συμμετοχής.

Από τους φιλοξενούμενους, 25 είχε ο εκπληκτικός Γέλοβατς ενώ από 17 πρόσθεσαν οι Μπέλας και Μπέντζινγκ.