Facebook Pixel Άνω κάτω φιλικό της ΑΕΛ με Κούγια! Έκανε... ντου στον διαιτητή (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2017-07-29 21:05:00

Άνω κάτω φιλικό της ΑΕΛ με Κούγια! Έκανε... ντου στον διαιτητή (ΒΙΝΤΕΟ)

Διαμαρτύρεται ακόμα και στα φιλικά το αφεντικό της Λάρισας! Ο γνωστός ποινικολόγος εκνευρίστηκε και εισέβαλε στον αγωνιστικό χώρο. Ποιος ήταν ο λόγος της έκρηξής του;

Την παράσταση έκλεψε ο Αλέξης Κούγιας τη φιλική αναμέτρηση της Λάρισας με τη Λαμία. Ο ισχυρός άνδρας της θεσσαλικής ομάδας έκανε «ντου» στο γήπεδο και τα έβαλε με τον διαιτητή Βαγγέλη Γρατσάνη. Αφορμή στάθηκε ένα περιστατικό στο 58'.

Ο Μαρκ Ασίγκμπα μάρκαρε σκληρά τον Ντοντό με αποτέλεσμα ο Αλέξης Κούγιας να εκνευριστεί και να εισέλθει στον αγωνιστικό χώρο. Ο γνωστός ποινοκολόγος διαμαρτυρήθηκε σε έντος ύφος στον ρέφερι, προφανώς γιατί ανέχεται σε φιλική αναμέτρηση το σκληρό παιχνίδι.

Όσον αφορά το αθλητικό κομμάτι της αναμέτρησης, οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1. Στο πρώτο μέρος το σκορ δεν άλλαξε. Τα δύο γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Η ΑΕΛ προηγήθηκε στο 74' με τον Ντέλετιτς, αλλά οι Λαμιώτε ισοφάρισαν έξι λεπτά πριν το φινάλε.