Facebook Pixel Άρχισε να της παίρνει τον αέρα από τα φιλικά
| 2017-07-31 09:04:00

Άρχισε να της παίρνει τον αέρα από τα φιλικά

Η Γιουβέντους επικράτησε με 5-4 της Ρόμα στα πέναλτι (1-1 κανονική διάρκεια) κι άρχισε να δείχνει από τα φιλικά το... ποιος είναι το αφεντικό!

Οι "μπιανκονέρι" επικράτησαν με 5-4 στη διαδικασία των πέναλτι της Ρόμα και πανηγύρισαν τη δεύτερη νίκη τους στο διεθνές τουρνουά που έλαβε χώρα στα γήπεδα των ΗΠΑ.

Η κανονική διάρκεια του αγώνα ολοκληρώθηκε στο 1-1, με τον Μάριο Μάντζουκιτς να δίνει το προβάδισμα στη "Γηραιά Κυρία" στο 28ο λεπτό. Ο Κροάτης επιθετικός δέχθηκε εξαιρετική κάθετη πάσα απ' τον Άλεξ Σάντρο, απέφυγε τον Άλισον και πλάσαρε προ κενής εστίας για το 1-0.

Μετά το εις βάρος τους γκολ, οι "τζαλορόσι" ανέβασαν την απόδοσή τους, είχαν δοκάρι με τον Ντιέγκο Περότι στο 51' και κατάφεραν να φέρουν το ματς στο 74ο λεπτό με κοντινό πλασέ του Έντιν Τζέκο. Στα εναπομείναντα λεπτά, οι δύο ομάδες δεν μπόρεσαν να σημειώσουν το πολυπόθητο γκολ, με αποτέλεσμα να οδηγηθούν στη διαδικασία των πέναλτι.

Εκεί, ο Κάρλο Πινζόλιο απέκρουσε το πέναλτι του 18χρονου Μάρκο Τουμινέλο, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του.